Podlaska Agroliga 2013 – podsumowanie

lip 11, 2013 | Agroliga

Patrycja i Wojciech Pruszkowscy to Mistrzowie Podlaskiej Agroligi 2013 w kategorii rolnicy, wśród firm najlepiej oceniono Moto-Agro z Białegostoku. 10 lipca w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbyła się uroczysta gala konkursu. Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie po raz dwudziesty zorganizował Podlaską Agroligę.

Konkurs co roku wyłania liderów agrobiznesu w kategorii gospodarstwa rolne i przedsiębiorstwa. W dotychczasowej historii konkursu wyłoniono 280 laureatów. W tegorocznej edycji Agroligi wzięło udział dziesięć gospodarstw i cztery firmy. O tytuł mistrza ubiegały się gospodarstwa i firmy z dokończonymi inwestycjami, rentowne, wyróżniające się wysoką efektywnością produkcji w skali województwa i kraju.

Wszyscy uczestnicy konkursu prezentowali bardzo wysoki poziom – przyznał Marek Skarżyński przewodniczący komisji konkursowej, zastępca dyrektora PODR, podczas ogłoszenia wyników. Podkreślił, że laureaci konkursu są wizytówką regionu, są znani w swoim otoczeniu, a sposobem traktowania rolnictwa i umiejętnościami ciągną za sobą innych. To jest właśnie specyfika województwa podlaskiego i sposób regionu na sukcesy na arenie krajowej.

Tytuł najlepszych rolników otrzymali Patrycja i Wojciech Pruszkowscy z gminy Śniadowo. To młodzi i aktywni gospodarze, którzy prowadzą rodzinne gospodarstwo rolne od 2003 roku. Pruszkowscy postawili na nowoczesność, w ciągu kilku lat stworzyli dobrze prosperujące gospodarstwo. Nowa obora z dwoma robotami udojowymi, komputerowym system nadzoru i zarządzania hodowlą zapewnia stabilność i wysokie wyniki produkcyjne. Młodzi gospodarze specjalizują się w produkcji mleka, wydajność mleka od krowy wynosi około 9000 litrów, przy stadzie liczącym 180 krów dojnych, gospodarują na 100 hektarach.

Mistrzem wśród firm zostało Moto-Agro z Białegostoku. Główne atuty firmy to kompetentni pracownicy i długoletnie doświadczenie w branży. Firma od 1991 roku oferuje kompleksową obsługę techniczną rolnictwa. Prowadzi działalność hurtową, detaliczną, importową i eksportową oraz serwisową na rynkach polskim i europejskim.

 

 

 

Uroczysta gala Podlaskiej Agroligi 2013 była uwieńczeniem ciężkiej pracy rolników i przedsiębiorców biorących udział w konkursie. Wszyscy Laureaci konkursu zostali uhonorowani przez Tomasza Jędrzejczaka – sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz władze naszego województwa. Trofea i dyplomy wręczyli Wojciech Dzierzgowski wicewojewoda podlaski, Mieczysław Kazimierz Baszko wicemarszałek województwa podlaskiego, Jacek Jasiński z-ca dyrektora Departamentu Rolnictwa i Obszarów Rybackich, Jan Zalewski Dyrektor PODR w Szepietowie wraz z zastępcą Markiem Skarżyńskim. Wysiłki finalistów doceniły również ARiMR, ARR i instytucje związane z rolnikami, przedstawiciele samorządów oraz firmy współpracujące z laureatami. Na finał licznie przybyli również mistrzowie i laureaci poprzednich edycji konkursu, którzy odśpiewali sto lat zwycięzcom Agroligi Krajowej 2012 i Podlaskiej 2013. Gratulacjom i życzeniom nie było końca.

 

Finał Agroligi uświetnił występ Ludowego Zespołu Artystycznego PROMNI ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

MZ

 

 

Laureaci konkursu Podlaska Agroliga 2013 

Kategoria rolnicy

 

MISTRZ PODLASKIEJ AGROLIGI 2013

Patrycja i Wojciech Pruszkowscy, zam. Stare Jemielite, gm. Śniadowo, pow. łomżyński

I WICEMISTRZ PODLASKIEJ AGROLIGI 2013

Barbara i Krzysztof Jaroma, zam. Nowe Stojło, gm. Suchowola, pow. sokólski

II WICEMISTRZ PODLASKIEJ AGROLIGI 2013

Grażyna i Waldemar Bobin, zam. Oszkinie, gm. Puńsk, pow. sejneński

LAUREACI PODLASKIEJ AGROLIGI 2013

Agnieszka Winkler, zam. Żarnowo Pierwsze, gm. Augustów, pow. augustowski

Wioletta i Wiesław Więcko, zam. Szczodruchy, gm. Raczki, pow. suwalski

Lucyna I Wojciech Zalewscy, zam. Zajki, gm. Trzcianne, pow. moniecki

Maria Biedrzyckiej-Kałęka i Grzegorz Kałęka, zam. Brzozowo, gm. Kolno, pow. kolneński

Anna i Witalis Jakoniuk, zam. Gradoczno, gm. Narew, pow. hajnowski

Jolanta i Waldemar Józef Zdzichowski, zam. Krakówki Zdzichy, gm. Grodzisk, pow. siemiatycki

Grażyna i Jan Brzozowscy, Aneta i Dariusz Brzozowscy, zam. Budlewo, gm. Wyszki, pow. bielski

 

Kategoria firmy

MISTRZ PODLASKIEJ AGROLIGI 2013

MOTO-AGRO Jacek Błoch, Dariusz Dziuba, Sp. j., Białystok

WICEMISTRZ PODLASKIEJ AGROLIGI 2013

P.H.U. „GAMA” Szepietowscy Sp. j., Wysokie Mazowieckie

LAUREACI PODLASKIEJ AGROLIGI 2013

ABIES, Danuta i Marcin Kuczyńscy, Rajgród

AGRO-BUD Józef Kossakowski, Zambrów

  

Skip to content