31. Finał „Podlaskiej Agroligi” rozstrzygnięty!

sie 25, 2023 | Agroliga, Aktualności, Galeria zdjęć

 

Tegorocznym Mistrzem Podlaskiej Agroligi w kategorii Rolnik zostali Dominika i Karol Bednarczyk z miejscowości Łacha, gmina Turośl, powiat kolneński, a tytuł Mistrza w kategorii Firma otrzymało „Multicco- Agro” z Kędziorowa, gmina Wąsosz, powiat grajewski.

Uroczysta Gala wręczenia nagród odbyła się 24 sierpnia 2023 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku. W wydarzeniu udział wzięli m.in. Lech Antoni Kołakowski Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Dariusz Piontkowski Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki, Jacek Bogucki Senator RP, Stefan Krajewski Poseł na Sejm RP, Bohdan Paszkowski Wojewoda Podlaski wraz z wicewojewodami Bogusławą Szczerbińską i Tomaszem Madrasem, Sebastian Łukaszewicz Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Marek Olbryś Wicemarszałek Województwa Podlaskiego, Jarosław Średnicki Dyrektor Generalny Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego, Janusz Niedziela Dyrektora Biura Generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Jadwiga Zabielska Dyrektor Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Białymstoku wraz z zastępcą Henrykiem Dębowskim, Ireneusz Drozdowski Dyrektor Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie, przedstawiciele instytucji rolniczych i samorządowcy z regionu, rolnicy, przedsiębiorcy, sponsorzy i zaproszeni goście.

Tegoroczna edycja konkursu przeprowadzana jest w ramach projektu Konkurs AgroLiga 2022/23 – etap wojewódzki III Edycja. Konkurs organizowany jest przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie we współpracy z Mazowieckim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Warszawie, Warmińsko-Mazurskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Olsztynie oraz Kujawsko-Pomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Minikowie oraz Lubelskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Końskowoli, Lubelską Izbą Rolniczą oraz Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „Brama na Podlasie”.

Konkurs AgroLiga to forma pokazania rolników i firm, którzy swoją ciężką pracą świadomie realizują politykę rozwoju obszarów wiejskich. Finaliści i laureaci konkursu stają się symbolem operatywności i innowacyjności w polskim rolnictwie oraz agrobiznesie.

Dziś chcemy pokazać najlepszych z najlepszych. Członkowie komisji konkursowej brali pod uwagę poziom, sytuację ekonomiczną, nowoczesność zastosowanych technologii, organizację gospodarstw i przedsiębiorstw. Analizowali też współpracę finalistów z otoczeniem, zaangażowanie w sprawy społeczne, estetykę obejść, a także kwestie dbania o środowisko. Wybór nie był łatwy– powiedział Wojciech Mojkowski, Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

W tym, roku o najwyższe noty ubiegało się 4 gospodarstwa i 4 firmy z dokończonymi inwestycjami, cechujące się płynnością finansową, wyróżniające się estetyką otoczenia.

Wyniki konkursu Podlaskiej AgroLigi 2023

Kategoria Rolnicy

Mistrz – Dominika i Karol Bednarczyk, Łacha

Wicemistrz – Mariola i Paweł Sawoń, Łosośna Wielka

Laureaci:

  • Alina i Mirosław Romaniuk, Nowokornino
  • Grażyna i Sławomir Leończuk, Biszewo

Kategoria Firmy

Mistrz – Multicco- Agro, Kędziorowo

Wicemistrz – Agromat, Janówka

Laureaci:

  • Ośrodek Zarybieniowy Wesołowo, Boksze Osada
  • Ptasie Radio, Czarna Wieś Kościelna

Wczorajszy finał Podlaskiej AgroLigi 2023 to podsumowanie trudów pracy, docenienie laureatów i zwycięzców. Wszystkim uczestnikom tegorocznego Konkursu składamy serdeczne gratulacje i życzymy wielu sukcesów.

Konkurs AgroLiga 2022/23 – etap wojewódzki III Edycja, finansowany jest z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Za treść merytoryczną odpowiada Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Odwiedź portal KSOW – http://ksow.pl

Zostań Partnerem Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

 

Weronika Murawska

PODR Szepietowo

fot. Weronika Biała, Weronika Murawska

 

Dziękujemy sponsorom:

 

 

Odsłony : 2378
Skip to content