Zdrowa biesiada

lip 11, 2022 | Zaprosili nas

10 lipca w gospodarstwie ekologicznym Pana Arkadiusza Dobriniewskiego w miejscowości Piliki w powiecie bielskim odbyła się pierwsza biesiada ekologiczna, w której wzięli udział producenci ekologiczni z kilku powiatów i liczni goście. Wydarzenie miało charakter rodzinnego pikniku, którego głównym celem była promocja zdrowej, ekologicznej żywności wyprodukowanej przez rolników ekologicznych.

Od samego rana do późnego popołudnia każdy odwiedzający gospodarstwo nazwane Ekojagodnikiem mógł spróbować świeżych warzyw i owoców, miodów, soków, pysznych ciast, pierogów i tradycyjnego żytniego chleba. Niecodzienną atrakcją była degustacja osobliwego wina z jagody kamczackiej. Wydarzenie zostało zlokalizowane w samym sercu gospodarstwa, na bardzo zadbanym, wzorcowym polu z uprawą jagody kamczackiej i jeżyny, a każdy chętny mógł samodzielnie dokonać zbioru owoców. Pomysł na taką formę promocji spotkał się dużym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród najmłodszych miłośników tych pysznych owoców. Każdy mógł nabyć produkty na wynos oraz poznać zdrowotne właściwości ekologicznych suplementów diety. Ekologia idzie z duchem czasu o czym niezaprzeczalnie świadczy przeprowadzony podczas biesiady pokaz innowacyjnych robotów i dronów przystosowanych do zabiegów agrotechnicznych. Wydarzenie było dobrą okazją do wymiany doświadczeń między rolnikami. Na stoisku informacyjnym Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego nasi doradcy udzielali licznych porad w zakresie zakładania, funkcjonowania i wsparcia gospodarstw prowadzonych metodami ekologicznymi.

Spotkanie okazało się znakomitym pomysłem. Duża frekwencja najlepiej świadczy o rosnącym zainteresowaniu konsumentów ekologicznymi produktami, dlatego organizatorzy już zapowiedzieli, że biesiada w przyszłym roku odbędzie się ponownie i najpewniej nabierze cyklicznego charakteru. Cieszymy się, że mogliśmy aktywnie uczestniczyć w tym wydarzeniu. Jesteśmy zawsze blisko rolników. Do zobaczenia za rok!

Wawrzyniec Wichrowski

PZDR Bielsk Podlaski

Skip to content