Noworoczna Gala Agrobiznesu 2023

sty 20, 2023 | Aktualności, Polecane, Zaprosili nas

Agroprzedsiębiorcy, instytucje i samorządowcy uczestniczyli 19 stycznia w Noworocznej Gali Agrobiznesu 2023, która odbyła się w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Podczas Gali wręczono nagrody w konkursach: AgroKlasa ODR 2022 oraz Agroprzedsiębiorca RP.

Drogi do „Agrosukcesu”

Noworoczną Galę poprzedziły konfrontacje „Drogi do Agrosukcesu”. Konfrontacje to sześć interesujących spotkań uznanych i nobilitowanych praktyków, polskich rolników i  agroprzedsiębiorców, laureatów konkursów Agroprzedsiębiorca RP i AgroLiga, ze studentami i kadrą naukowo-dydaktyczną na wydziałach SGGW, podczas których wybitni reprezentanci polskiego rolnictwa i agrobiznesu opowiedzieli o źródłach swoich sukcesów gospodarczych. Dwa z nich, dotyczące produkcji mleka A2, przygotowali podlascy hodowcy bydła mlecznego – Monika i Tomasz Cieślik oraz Anna Żochowska, reprezentująca gospodarstwo rodzinne Stanisława Żochowskiego. Następnie Małgorzata Żochowska przedstawiła prozdrowotne właściwości mleka A2. Natomiast Wójt Gminy Sokoły Józef Zajkowski zaprezentował zasady funkcjonowania nowo otwartego Centrum Wystawienniczo-Targowego w Sokołach.

Spotkanie odbyło się na Wydziale Hodowli, Bioinżynierii i Ochrony Zwierząt. Poprowadziła je Katarzyna Boczek, ekspert rolniczy z wieloletnim doświadczeniem w doradztwie rolniczym i rozwoju obszarów wiejskich oraz laureatka konkursu Agroprzedsiębiorca RP w kategorii Zasłużony Promotor.

Na Wydziale Inżynierii Produkcji SGGW Stanisław Najda, laureat konkursu Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP 2021-2022, twórca i współwłaściciel firmy „Sonarol Sp. j. Najda” z Jedwabnego, Mistrz Podlaskiej AgroLigi 2022, przedstawił słuchaczom swoje 25-letnie doświadczenie w prowadzeniu firmy z branży rolniczej. Zaprezentował innowacyjne rozwiązania i dalsze kierunki rozwoju firmy. Spotkanie poprowadził Andrzej Remisiewicz, współwłaściciel podlaskiej firmy Trans-Rol, Mistrz Krajowy AgroLigi 2011 w kategorii Rolnicy, Wybitny Agroprzedsiębiorca 2020-2021, przewodniczący Kapituły AgroLigi w kategorii Firmy, wiceprezydent Stowarzyszenia AgroBiznesKlub.

Spotkania odbyły się również na Wydziałach: Ekonomicznym, Rolnictwa i Ekologii, Technologii Żywności, Żywienia Człowieka oraz na Ogrodniczym.

AgroKlasa 2022

Ogłoszono wyniki rankingu „Agroklasa ODR 2022”.  „Wiadomości Rolnicze” zdobyły pierwsze miejsce w konkursie. Organizatorem konkursu jest redakcja AGRO – Magazyn Ludzi Przedsiębiorczych. Nagrodę z rąk profesora Andrzeja Kowalskiego, Przewodniczącego Rady Programowej Magazynu Ludzi Przedsiębiorczych, odebrali Anna Fatyga, Redaktor Naczelna „Wiadomości Rolniczych” i Wojciech Mojkowski, Dyrektor Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Dziękujemy za uznanie i uhonorowanie zespołu redakcyjnego, który w codziennej pracy dokłada wszelkich starań, aby artykuły publikowane na łamach naszego periodyku były jednymi z najlepszych w kraju i docierały do ogólnopolskiego odbiorcy.

Najlepsi Agroprzedsiębiorcy

W Auli Kryształowej SGGW w uroczystej atmosferze Noworocznej Gali Agrobiznesu 2023 nagrodzono najlepszych Agroprzedsiębiorców w dwóch kategoriach: „Wybitny Agroprzedsiębiorca RP” i „Wzorowy Agroprzedsiębiorca”.

„Wybitny Agroprzedsiębiorca RP”:
  • Waldemar Żółcik – założyciel i właściciel firmy „Activ” w Belsku Dużym.
„Wzorowy Agroprzedsiębiorca RP”:
  • Monika i Piotr Wójcikowie – właściciele szkółki drzew i krzewów ozdobnych „Green Park” w Osuchowie;
  • Arkadiusz Sadowski, Łukasz Michalak, Tomasz Barski i Jakub Wilgosiewicz – współwłaściciele firmy „Miodziarze” w Srebrnej;
  • Szczepan Szumowski – prezes OSM w Giżycku;
  • Tadeusz Proczek – prezes OSM w Grodzisku Mazowieckim;
  • Adam Sulak – Business Director firmy New Holland AG Polska w Płocku;
  • Monika i Krzysztof Stanisławscy -właściciele ”Winnicy Widokowej” w Komborni.

Konkurs Agroprzedsiębiorca RP ma na celu uhonorowanie, nobilitację i promocję najlepszych polskich agroprzedsiębiorców, rolników i przedstawicieli szeroko rozumianej obsługi gospodarki żywnościowej. Nagrodami w konkursie są: szable oficerskie i buzdygany.

W uroczystościach wzięli udział pracownicy Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, samorządowcy, przedstawiciele instytucji związanych z agrobiznesem. Dzięki zaangażowaniu Andrzeja Remisiewicza właściciela firmy Trans-Rol, a jednocześnie członka Zarządu Stowarzyszenia AgroBiznesKlub w Warszawie w uroczystościach uczestniczyła liczna grupa osób reprezentujących województwo podlaskie. Wspólny wyjazd był okazją do wymiany doświadczeń i promocji podlaskiego agrobiznesu. Uroczystość uświetnił występ zespołu „Harmonica” z Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Sokołach.

Organizatorami Noworocznej Gali Agrobiznesu byli redakcja magazynu „AGRO”, Stowarzyszenie AgroBiznesKlub oraz Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. Partnerami Strategicznymi  byli Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Wicepremier, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk.

Zachęcamy do obejrzenia transmisji online z Noworocznej Gali Agrobiznesu, która znajduje się na kanale YouTube SGGW

fot. E. Porowska. A. Fatyga, T. Jamiołkowski

Edyta Porowska

Specjalista ds. promocji

 

 

 

 

Odsłony : 668
Skip to content