„W pogoni za Królem Puszczy”

maj 6, 2022 | Zaprosili nas

Piękna pogoda i doskonała atmosfera przywitała uczestników sportowego PIKNIKU w „Pogoni za Żubrem”. Tereny parkingu leśnego „Pod Dębami” w Świnorojach od rana zapełniały się kibicami i zawodnikami biorącymi udział w sportowych zmaganiach. Organizatorami pionierskiego projektu, który odbył się na terenie gminy Narewka byli: Wójt Gminy Narewka, Szkoła Podstawowa w Narewce, MKS „Białe Żubry” Narewka oraz Gminny Ośrodek Kultury w Narewce.

W wydarzeniu wzięli udział młodzi mieszkańcy powiatu hajnowskiego – uczniowie szkół podstawowych z klas I-III I IV-VIII z Narewki, Białowieży, Narwi oraz Dubin, sprawdzając swoją wytrzymałość, kondycję oraz umiejętności sportowe w wielu kategoriach konkursowych.

Podczas piątkowego Pikniku nie było czasu na nudę. Przygotowane atrakcje – gry, konkursy, zabawy, konkurencje sportowe – służyły zarówno integracji, jak również uczyły zdrowej rywalizacji. Uczestnicy chętnie korzystali z licznych atrakcji przygotowanych z dbałością o najmniejszy szczegół. Różnorodne zajęcia dostosowane do grup wiekowych umożliwiły dzieciom udział w ich ulubionych zabawach, a także wypróbowania swoich sił w konkurencjach sportowych, zręcznościowych, siłowych i logicznych. t.j. bieg za uciekającym żubrem, układanie puzzli przestrzennych, przeciąganie liny czy konkurs przyrodniczy.

Zwieńczeniem Pikniku było wręczenie upominków. Nagrody zwycięzcom wręczył Adam Zaremba – Zastępca Dyrektora Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Celem inicjatywy była międzyszkolna integracja dzieci w różnym wieku. Stworzenie dogodnych i atrakcyjnych warunków do aktywności fizycznych poprzez udział w przygotowanych grach i zabawach zespołowych. Kształtowanie właściwych nawyków, zaszczepienie wśród społeczności potrzebę ruchu, która posłuży poprawie kondycji fizycznej.

Piknik w Pogoni za Żubrem to impreza łącząca aktywność fizyczną z integracją lokalnego środowiska, zdrową rywalizacją oraz popularyzacją aktywnego spędzania czasu niezależnie od wieku.

Gratulujemy organizatorom podjętej inicjatywy, życzymy dalszych sukcesów w podejmowanych działaniach na rzecz rozwoju i aktywizacji obszarów wiejskich.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia w którym braliśmy udział, śledzenia naszej strony oraz profilu społecznościowego FB.

 

Katarzyna Olszewska

Specjalista ds. promocji

Zdj. Katarzyna Olszewska, Gmina Narewka

Skip to content