Zapraszamy na szkolenie!!!

lut 9, 2024 | Aktualności

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie we współpracy z Polskim Związkiem Producentów Kukurydzy w Poznaniu zapraszają na szkolenie pt. „Agrotechnika w uprawie kukurydzy”.

W dzisiejszych czasach rolnictwo odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa żywnościowego i zrównoważonego rozwoju gospodarczego. Kukurydza, wśród wielu roślin uprawnych, jest jednym z najważniejszych i szeroko wykorzystywanych gatunków w Polsce. Mając na uwadze stale rosnące areały jej zasiewu i znaczenie ekonomiczne, ważne jest ciągłe podnoszenie wiedzy w zakresie produkcyjnym. Aby osiągnąć wysokie plony i zdrowe rośliny, konieczne jest zastosowanie odpowiednich technik uprawy. Wybór odmiany kukurydzy, odpowiednie przygotowanie pola do siewu i kompleksowa ochrona należy do strategicznych elementów w nowoczesnej agrotechnice.

Podczas szkolenia rolnicy – producenci kukurydzy zapoznają się z najnowszymi technologiami w dziedzinie uprawy tej rośliny. Wydarzenie będzie również doskonałą okazją do spotkania plantatorów kukurydzy z prelegentami ze świata nauki oraz przedstawicielami firm produkujących środki ochrony roślin.

Wiedza jaką zdobędą rolnicy podczas szkolenia może bezpośrednio przyczynić się do podejmowania świadomych decyzji, zwiększenia efektywności oraz optymalizacji kosztów w prowadzonych przez nich gospodarstwach.

 

Termin: 22 lutego 2024 r. godz. 9.30

Miejsce: SaMASZ, Zabłudów ul. Trawiasta 1

Zapraszamy do udziału!

Zgłoś się za pośrednictwem FORMULARZA ZGŁOSZEŃ do 20 lutego 2024  r. – decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoba do kontaktu: Alina Maciąg – 500 296 228, amaciag@odr-szepietowo.pl

Zapraszamy do śledzenia naszej strony oraz profilu na portalu społecznościowym FB.

@SaMASZ @MagiaAgro @Bayer

Katarzyna Olszewska

PODR Szepietowo

Odsłony : 400
Skip to content