VII Ogólnopolska konferencja na temat śruty rzepakowej pt. „Stawiam na pasze rzepakowe w żywieniu bydła mlecznego”

paź 23, 2023 | Aktualności

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie i Polskie Stowarzyszenie Producentów Oleju oraz Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w VII Ogólnopolskiej konferencji na temat śruty rzepakowej pt. „Stawiam na pasze rzepakowe w żywieniu bydła mlecznego”.

Konferencja odbędzie się 15 listopada 2023 r. w Hotelu Via Baltica k. Łomży.

Spotkanie poświęcone będzie zagadnieniom dotyczącym stosowania pasz rzepakowych w gospodarstwach specjalizujących się w hodowli bydła i produkcji mleka. We współczesnej hodowli śruta rzepakowa stanowi alternatywę dla paszy wysokobiałkowej w żywieniu bydła mlecznego. Celem VII edycji wydarzenia  jest budowanie świadomości hodowców bydła mlecznego na temat walorów białkowych i komponentów paszowych z rzepaku i praktycznych możliwości szerszego ich stosowania w codziennej praktyce w produkcji mleka. Ponadto wśród wiodących tematów wydarzenia będzie m.in. wpływ stosowania pasz rzepakowych w żywieniu krów mlecznych na rozród i dobrostan zwierząt oraz możliwości zastosowania śruty rzepakowej i skarmianie w paszach startowych dla cieląt.

Do udziału w wydarzeniu zapraszamy rolników, producentów mleka, przedsiębiorców, doradców rolniczych, przedstawicieli świata nauki i biznesu oraz instytucji wspierających rolnictwo.

Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie rejestracji do dnia 10 listopada 2023 r.

 

 
 
Odsłony : 657
Skip to content