Pierwszy dzień Wystawy Zwierząt Hodowlanych w PODR Szepietowo

cze 24, 2023 | Aktualności, Galeria zdjęć, Imprezy wystawiennicze, Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Dziś rozpoczęła się XXIX Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych i Dni z Doradztwem Rolniczym oraz X Wystawa Królików Rasowych. W ostatni weekend czerwca Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie gości rolników z całego kraju i obfituje w najpiękniejsze okazy zwierząt hodowlanych, pokazy oraz spotkania biznesowe.

Wystawa Zwierząt Hodowlanych od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wystawców jak i odwiedzających. Czerwcowe wydarzenie jest miejscem spotkań najlepszych hodowców w kraju, wymiany doświadczeń oraz źródłem informacji o najnowszych trendach w hodowli zwierząt.

Najważniejszym punktem sobotniego programu była profesjonalna ocena zwierząt konkurujących o prestiżowe tytuły czempionów i wiceczempionów. Zaprezentowane okazy poddano wnikliwej analizie i ocenie jury, a najpiękniejsze zwierzęta zostały utytułowane.

Tłumy zwiedzających przyciągnęła również bogata oferta wystawiennicza. Na rozległym terenie PODR Szepietowo zlokalizowana została wystawa maszyn i sprzętu rolniczego. Wystawcy mieli do zaoferowania szeroki wachlarz maszyn, środków do produkcji rolniczej, nawozów, pasz oraz wiele innych. Z różnorodną ofertą przybyli do Szepietowa wystawcy rękodzieła i lokalnych specjałów.

Oprócz Wystawy Zwierząt Hodowlanych odbyły się również Dni z Doradztwem Rolniczym, podczas których eksperci udzielali porad i wskazówek z zakresu produkcji zwierzęcej, roślinnej, przedsiębiorczości, ekonomiki produkcji i przetwórstwa.

Wystawa była okazją do podziwiania pięknych zwierząt hodowlanych, a także miejscem do wymiany doświadczeń między hodowcami oraz do zapoznania się z nowymi technikami i trendami w branży maszynowej i uprawowej. Oprócz zwiedzania terenów wystawowych rodziny spędzały miło czas w bezpłatnej strefie zabaw „Magia Dzieciom”, na której  instruktorzy przeprowadzali animacje.

Pierwszy dzień wydarzenia przyciągnął niespotykane  dotąd tłumy. Dzisiejszy dzień z pewnością zostawił po sobie wiele pozytywnych wrażeń oraz inspiracji hodowcom, rolnikom i odwiedzającym.

Za nami półmetek Wystawy! Co przyniesie niedziela? Tego dowiemy się uczestnicząc w drugim dniu XXIX Regionalnej Wystawy Zwierząt Hodowlanych.

Zapraszamy serdecznie do odwiedzania stoisk oraz do zapoznania się z ofertą jaką Państwu przygotowaliśmy.

Obecność w niedzielę na terenach PODR Szepietowo obowiązkowa!

#WszystkiedrogiprowadzadoSzepietowa

Katarzyna Olszewska

Specjalista ds. promocji

zdj. Wioletta Cieszkowska, Krzysztof Kuteszko, Weronika Biała

Odsłony : 3026
Skip to content