Zaproszenie na konferencję pt. „Rolnictwo precyzyjne w kontekście Wspólnej Polityki Rolnej”

mar 1, 2023 | Aktualności, Ogłoszenia PODR, Polecane

Wójt Gminy Sokoły

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie

Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Krzyżewie

zapraszają na konferencję

pt. „Rolnictwo precyzyjne w kontekście Wspólnej Polityki Rolnej”

Rolnictwo precyzyjne to zaawansowana metoda uprawy roli. Opiera się na zbieraniu oraz analizie danych tj. parametry ziemi, warunki atmosferyczne, tempo wzrostu roślin i wielkość plonów. Dane te gromadzone są za pomocą czujników, w które wyposażone są nowoczesne maszyny rolnicze. Konferencja „Rolnictwo precyzyjne w kontekście Wspólnej Polityki Rolnej” to doskonała okazja do rozmowy o najnowszych osiągnięciach w tej dziedzinie, a także do prezentacji innowacyjnych maszyn stosowanych przy precyzyjnej uprawie roślin.

Na spotkaniu zostaną przedstawione rekomendacje najnowszych odmian kukurydzy zalecanych do uprawy w warunkach klimatycznych województwa podlaskiego, które przedstawi Arkadiusz Kalinowski, dyrektor SDOO w Krzyżewie. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną możliwości wykorzystania danych rolniczych przy pomocy innowacyjnych narzędzi oraz przedstawione innowacyjne technologie nawożenia upraw rolnych, a także nowoczesne rozwiązania w procesach optymalizacji rolniczych kosztów produkcji.

Podczas wydarzenia omówiony zostanie temat Ekoschematów, które jako jedno z narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej doskonale wpisuje się w rolnictwo precyzyjne. Szczegółowo ten temat omówi  Paweł Śliwowski z Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, w ramach kampanii informacyjnej – „Nowe możliwości wsparcia – poznaj PS WPR na lata 2023-2027” prowadzonej przez nasz Ośrodek.

Spotkanie będzie również okazją do poznania innowacyjnych maszyn do precyzyjnej uprawy polowej. Zachęcamy do wzięcia udziału w konferencji i żywimy nadzieję, że wiedza jaką Państwo zdobędą, przyczyni się do zwiększenia efektywności i wzrostu osiąganych wyników ekonomicznych w prowadzonych przez Państwa gospodarstwach.

Termin: 26 marca 2023 r. godz. 10.00

Miejsce: Centrum Wystawienniczo-Targowe w Sokołach

POBIERZ PROGRAM

Zapraszamy do udziału, zgłoś się za pośrednictwem FORMULARZA ZGŁOSZENIA

Nabór trwa do 21 marca 2023 r.

Osoba do kontaktu: Magdalena Milewska

Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej www.odr.pl oraz profilu na portalu społecznościowym Facebook

Edyta Porowska

specjalista ds. promocji

PATRONI MEDIALNI

Odsłony : 648
Skip to content