Zaproszenie do udziału w Gali serów, operacji realizowanej w ramach Sieci Innowacji Rolniczych pod nazwą: „Podlaska Akademia Serowarska” II Edycja

wrz 14, 2021 | Aktualności

Logo projektu

Gala serów odbędzie się dnia 21 września 2021 r. o godz. 10.00 w ,,Dworek Pana Tadeusza” w Kuczynie, Kuczyn 71, 18-214 Klukowo.

Gala serów skierowana jest do mieszkańców obszarów wiejskich województwa podlaskiego:

  • prowadzących gospodarstwa o specyfice mleczarskiej
  • planujących rozpoczęcie działalności związanej z przetwórstwem mleka
  • zainteresowanych tematyką przetwórstwa mleka
  • oraz doradców propagujących zakładanie i rozwój RHD, MLO; przedstawicieli instytucji wspierających promocję i rozwój obszarów wiejskich, w tym RHD, MLO.

Program Gali serów obejmuje: wykłady z serowarstwa, konsultacje na temat przetwórstwa sera, wyłonienie laureatów w dziedzinie sera czystego bez dodatków oraz sera z dowolnymi dodatkami, uroczyste wręczenie nagród.

Celem operacji jest podniesienie wiedzy z zakresu promocji krótkich łańcuchów dostaw żywności, nowych/ulepszonych metod produkcji sera, innowacyjnych sposobów marketingu sprzedaży produktów serowarskich wytwarzanych na poziomie gospodarstwa.

Osoby zainteresowane udziałem w Gali serów proszone są o wypełnienie oraz własnoręczne podpisanie karty zgłoszeniowej i złożenie jej do 17 września 2021 r. do godz.13.00 do Sekcji Podlaskiego Centrum Technologii Rolno-Spożywczych w PODR Szepietowo (pokój nr 28), bądź przesłanie (skanu) zgłoszenia na pocztę e-mail na adres dpoltorak@odr-szepietowo.pl

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc o zakwalifikowaniu się do udziału w Gali serów zdecyduje kolejność zgłoszeń.

Działanie współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 w zakresie SIR, Plan Operacyjny na lata 2020–2021.

Karta zgłoszenia Gala serów – [POBIERZ]

Regulamin Gala serów – [POBIERZ]

„Podlaska Akademia Serowarska” II Edycja

Odsłony : 562
Skip to content