Zapraszamy na BulwaFest

sie 31, 2016 | Wydarzenia, Zaproszenia, Inicjatywy

Stowarzyszenie ,,Krynica,, działa na terenie powiatu hajnowskiego od marca 2013 roku. Należą do niego mieszkańcy Lipin, Hajnówki, Starego i Nowego Berezowa oraz Białowieży. Idea Stowarzyszenia powstała w grupie kilku rodzin, które chciały aktywnie spędzać wolny czas, wspólnie bawić się i organizować przeróżne imprezy.

Osoby należące do ,,Krynicy,, chcą zachować ginącą kulturę naszych przodków i pracują dla podniesienia świadomości własnej kultury. Siedzibą Stowarzyszenia jest wieś Lipiny, na terenie której, na uroczysku bije najsłynniejsze w tej okolicy źródło -,,Krynoczka,,.

Prezes Stowarzyszenia – pani Katarzyna Jakubowska jest dumna z organizacji reprezentującej interesy mieszkańców powiatu hajnowskiego. Mówi, że tradycja, kultura i przyroda są wartościami bardzo szybko znikającymi. W okolicach powiatu hajnowskiego zachowało się wyjątkowo dużo takich wartości. Zachowały się autentyczne drewniane wsie, spotykają się kultury: białoruska, ukraińska, romska, żydowska, tatarska i polska.

,,Krynica” jest otwarta na współpracę z innymi stowarzyszeniami i organizacjami. Aktywnie są poszukiwane wszelkie możliwe źródła finansowania prowadzonych projektów.

Prezes Stowarzyszenia oraz Wójt Gminy Hajnówka mają zaszczyt serdecznie zaprosić na szóstą już edycję festynu BulwaFest, który odbędzie się 3 września 2016 roku na placu przy świetlicy wiejskiej w Lipinach , rozpoczęcie o godzinie 14.00.W ramach festynu są przewidziane liczne atrakcje – występy zespołów ludowych , pieczenie ziemniaka w ognisku, konkurs kulinarny na najsmaczniejszą potrawę z ziemniaka , zawody ziemniaczane o Puchar Sołtysa i potańcówkę na świeżym powietrzu. Mega niespodzianką będzie gotowanie na ogromnej patelni plenerowej – dofinansowane ze środków Programu ,,Działaj Lokalnie IX,, Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie w Hajnówce. Pokaz będzie prowadzony przez profesjonalnego kucharza, połączony z konkursami dla uczestników i wspólną degustacją przygotowanego dania.

Pracownicy Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Hajnówce będą uczestnikami BulwaFest. W namiocie PODR Szepietowo będą udzielane porady z zakresu rolnictwa, ochrony środowiska, ekologii i agroturystyki.

TVP Podlasie i TVK Hajnówka, objęło BulwaFest patronatem medialnym.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy 3 września 2016 roku o godzinie 14.00 do wsi Lipiny w powiecie hajnowskim.

  

    

Skip to content