Z Podlasia do Hanoweru

lis 20, 2015 | Wydarzenia, Zaproszenia, Inicjatywy

Niedawno zakończyły się największe światowe targi rolnicze – Agritechnika. Po roku przerwy znowu można było poznać najnowsze osiągnięcia producentów maszyn rolniczych, nowości nagrodzone medalami i traktory ogłoszone Ciągnikami Roku.

Jako że Agritechnica odbywa się w Niemczech, polscy producenci mają do niej blisko i nie wahają się z tego skorzystać. Po tym, kto bywa na Agritechnice, można też poznać, kto liczy się i na rynku krajowym. W sumie do Hanoweru pojechało 63 wystawców z Polski. Zapoznajmy się z tymi, którzy pochodzą z naszego regionu.

Pronar – tej firmy nie trzeba przedstawiać nikomu ani na Podlasiu, ani w całej Polsce. Producent ciągników, maszyn zielonkowych, techniki komunalnej i wielu innych pokazał międzynarodowej publiczności m. in. nowe przyczepy rolnicze.

SaMASZ to kolejny znany podlaski producent maszyn, który może pochwalić się przede wszystkim maszynami zielonkowymi. Na Agritechnice miał okazję zaprezentować takie nowości jak zgrabiarki Twist 600, kosiarki dyskowe Toro 300 i przetrząsacze P10-1100.

Metal-Fach to również producent znany w całej Polsce. Ma w ofercie agregaty uprawowe i pługi, prasy, owijarki, rozrzutniki obornika, osprzęt do ładowaczy i inne. Jednym z jej najpopularniejszych produktów są jednak przyczepy rolnicze – Metal-Fach nie opuszcza pierwszej trójki liderów sprzedaży nowych przyczep w Polsce.

Firma Michał z Wysokiego Mazowieckiego jest natomiast wyspecjalizowana w wąskiej dziedzinie – produkuje silosy i zbiorniki metalowe o innym przeznaczeniu.

Techmot to hurtownia części do ciągników. Oferuje części zamienne do takich traktorów jak Ursus, Fendt, John Deere i Case.

Wald-Gold jest producentem opakowań do różnych zastosowań w rolnictwie. Są to siatki rolnicze, folie, sznurki, zamknięcia, taśmy, tuby i inne.

Przedstawiciele Wielkopolski to niewielka, lecz zróżnicowana grupa pięciu przedsiębiorstw. Każde z nich jest inne, lecz łączy je przynależność do branży rolniczej, a sam fakt bycia wystawcami na tak prestiżowych targach jak Agritechnica powinien być dla nich wystarczającą rekomendacją. Więcej o Agritechnice można dowiedzieć się na portalu https://www.agritechnica.com/.

Skip to content