Użytki zielone zapleczem wartościowych pasz objętościowych

lis 12, 2015 | Wydarzenia, Zaproszenia, Inicjatywy

Jesień to dobry moment na uzupełnienie i uzyskanie nowej wiedzy związanej z produkcją rolną, dlatego chcą sprostać oczekiwaniom rolników z powiatu grajewskiego 6 listopada 2015 r. w Radziłowie odbyło się szkolenie poruszające zagadnienia związane z użytkowaniem trwałych użytków zielonych.

Organizatorem szkolenia był Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Grajewie wspólnie z Instytutem Technologiczno-Przyrodniczy w Falentach. Swoją wiedzą i wynikami długoletnich doświadczeń związanych z użytkowaniem trwałych użytków zielonych prowadzonych w ponad 260 gospodarstwach dzielili się z naszymi rolnikami pracownicy instytutu – dr hab. inż. Jerzy Barszczewski i dr hab. inż. Barbara Wróbel. Flagowy temat spotkania to użytki zielone jako zaplecze wartościowej paszy objętościowej. Ponadto słuchacze mogli dowiedzieć się o stanie trwałych użytków w kraju oraz o potrzebach i sposobach ich renowacji.

2104 1

Dużym zainteresowaniem cieszyła się część szkolenia poświęcona wymogom technologicznym podczas zbioru i konserwacji pasz z TUZ. Omówiono również zasady nawożenia nawozami naturalnymi w aspekcie obowiązujących uregulowań prawnych.

Jacek Kuczyński

Skip to content