Puński „Dzień Kukurydzy”

paź 8, 2015 | Wydarzenia, Zaproszenia, Inicjatywy

Po raz trzeci mieszkańcy powiatu sejneńskiego mogli się spotkać u Roberta Chmielewskiego w Tauroszyszkach na „Dniu kukurydzy”, który odbył się 4 października 2015 roku. Gmina Puńsk pod względem powierzchni uprawy kukurydzy zajmuje pierwsze miejsce w powiecie sejneńskim. Największą powierzchnię tej uprawy może pochwalic sie Robert Chmielewski z miejscowości Tauroszyszki. W tym roku powierzchnia kukurydzy w tym gospodarstwie zajmowała powierzchnię 40 ha.

Z tego względu „Dzień kukurydzy” już po raz trzeci został zorganizowany na polach Chmielewskiego. W jego gospodarstwie firmy nasienne zajmujące się dystrybucją nasion mieszańców kukurydzy prowadzili poletka doświadczalne z kilkunastoma odmianami kukurydzy. Przedstawiciele firm nasiennych zaprezentowali swoje odmiany kukurydzy, omawiając wyniki oraz walory paszowe poszczególnych odmian. Chociaż w tym roku susza nie ominęła gospodarstwa Roberta Chmielewskiego, to kukurydza jak na takie warunki była ładna, co podkreślali przedstawiciele firm, jak również obecni na pokazach rolnicy.

W tym dniu również wystawiło się kilkunastu wystawców branży kukurydzianej oraz firmy świadczące usługi na rzecz rolnictwa.

Na pokazay licznie przybyli rolnicy z powiatu sejneńskiego i suwalskiego. Dzień Kukurydzy odbywał się na terenie otwartym. Pokazy te dostarczyły uczestnikom doskonałą okazję do relaksu, spotkań rodzinnych, wymiany doświadczeń, spotkań towarzyskich wzbogaconych o liczne atrakcje i konkursy. Wszyscy uczestnicy mogli skorzystać bezpłatnie z gorącego posiłku i kawy sponsorowanego przez wystawców.

Dzień Kukurydzy na polach Roberta Chmielewskiego, głównego organizatora tego święta, był bardzo miłym zaskoczeniem, że taka impreza została zorganizowana i zgromadziła tak wielu wystawców. Obecni tam rolnicy mogli wymieniać doświadczenia dotyczące uprawy i zbioru kukurydzy. Również władze samorządowe podziękowały  Robertowi Chmielewskiemu za organizację tak wyjątkowej imprezy.

Józef Bobin

 

 punsk 2015 5

punsk 2015 1

punsk 2015 2

punsk 2015 4

punsk 2015 3

 

 

Skip to content