Otwarcie wytwórni pasz w Grajewie

wrz 30, 2015 | Wydarzenia, Zaproszenia, Inicjatywy

Wytwórnia pasz, koncentratów i premiksów firmy Agrocentrum spółka z o.o. została oficjalnie otwarta 12 września 2015 r. w Grajewie. Zakład powstał na bazie wcześniej istniejących elewatorów zbożowych. Obecnie to kompleks obiektów, w skład których wchodzi wieża produkcyjna (obecnie najwyższy budynek w mieście), stacje dozowania, magazyn wyrobów gotowych, ekspedycja, laboratorium i budynki administracji. W tak rozbudowanej strukturze produkcyjnej zatrudnienie znalazło około 50 pracowników.

Uroczyste otwarcie

Było wspólne przecinanie wstęgi, poświęcenie nowego obiektu i wiele gorących podziękowań oraz wyrazów uznania dla Stanisława i Adama Pietruszyńskich od firm i instytucji współpracujących z Agrocentrum. Otwarcie połączone było z piknikiem rodzinnym zapewniającym wiele gier i zabaw dla najmłodszych, zwiedzanie zakładu, losowanie nagród, pokazy multimedialne, degustacje produktów regionalnych. W otwarciu uczestniczyło kilka tysięcy producentów trzody, drobiu i bydła z regionu północno-wschodniej Polski oraz przedstawiciele wielu firm działających w sferze rolniczej. Goście mieli możliwość uczestniczenia w koncercie zespołu Kombi.

Najnowocześniejsza wytwórnia pasz w Polsce

Zakład w Grajewie to trzeci po Kolnie i Kałęczynie koło Pisza punkt produkcji, magazynowania i dystrybucji paszy dla drobiu, trzody chlewnej i bydła oznakowanej logiem firmy Agrocentrum. Trzeci pod względem kolejności powstania, pierwszy natomiast pod względem zastosowanych rozwiązań technologicznych i innowacyjności.

Miesięczna wartość produkcji to 17000 ton paszy, z czego 40% stanowi pasza dla bydła. Produkcja odbywa się w cyklu czterozmianowym. W celu zabezpieczenia ciągłości produkcji zakład posiada własne ujęcie wody oraz agregaty prądotwórcze. Wielkość tej inwestycji współfinansowanej ze środków unijnych w ramach działania ” Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej” najlepiej obrazują liczby gdzie całkowita wartość wyniosła 49 706 923, 80 zł z czego środki unijne to jedyne 19,19% .

Jacek Kuczyński

agrocentrum 1

agrocentrum 3

agrocentrum 4

agrocentrum 2

Skip to content