XVI Ogólnopolski Dzień Ogórka w Kruszewie

sie 31, 2015 | Wydarzenia, Zaproszenia, Inicjatywy

Zapraszamy na XVI Ogólnopolski Dzień Ogórka, który odbędzie się 6 września w Kruszewie na terenie Szkoły Podstawowej. Impreza odbywa się corocznie już od 2000 r. Okolice Kruszewa słyną z uprawy ogórka i starych przepisów jego przetwórstwa. Podczas festynu będzie można spróbować nowych smaków ogórka, dowiedzieć się co nieco na temat jego rodzajów i uprawy, a przy tym dobrze się bawić.

Festynowi towarzyszą stoiska z wyrobami ludowymi i produktami regionalnymi.  Uczestnicy mogą zakupić swojskie wędliny, chleb, ser, kapustę i oczywiście ogórki pod każdą postacią. Warto się wybrać na taką imprezę, chociażby po to, by oddać się degustacji produktów lokalnych.

W tym roku program sceniczny wzbogacony jest o III Gminny Turniej Sołectw – gdzie w szranki pod przewodnictwem swoich sołtysów staną mieszkańcy wielu wsi z gminy Choroszcz. Na scenie nie zabraknie również doskonałej muzyki, zaczynając od lokalnego folkloru w wykonaniu Narwianek z Kruszewa, Klepaczanek z Klepacz, zespołu Jesienny Liść z Gródka oraz zespołu Maliniowaki grających na harmoniach pedałowych kończąc na tanecznym disco polo w wykonaniu zespołów Forti oraz HiFi. Nie zabraknie też pokazu tańca latynoskiego w wykonaniu tancerzy z Latin Studio.

Program Dnia Ogórka

12:00 – Polowa msza święta w intencji plantatorów celebrowana przez ks. Bogusława Kieżela

13:00 – Oficjalne otwarcie XVI Dnia Ogórka w Kruszewie

13:30 – Narwianki (folk)

13:50 – Klepaczanki (folk)

14.10 – Jesienny Liść (folk)

15:30 – III Turniej Sołectw o Puchar Burmistrza Choroszczy

16:30 – Maliniowiaki (folk)

17:00 – Pokaz tańca Latin Studio

17:15 – Forti (disco)

18:00 – Hi-Fi (disco)

Organizatorami XVI Ogólnopolskiego dnia Ogórka są: Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Kruszewie, Urząd Miejski w Choroszczy, Sołtys wsi Kruszewo, Stowarzyszenie „Kruszewskie Warzywa Herbowe”.

Patronat medialny nad imprezą sprawuje redakcja „Gazety w Choroszczy”.

Kazimierz Bochenko

Skip to content