Święto Sera w Korycinach

sie 14, 2015 | Wydarzenia, Zaproszenia, Inicjatywy

Zapraszamy na Święto Sera i Dni Korycina, które odbędą się 15 i 16 sierpnia 2015 r. w Korycinie. W programie liczne konkursy, zabawy i zmagania sportowe. Festyn nad zalewem to również „serowe” konkursy, występy zespołów artystycznych, wystawy, stoiska promocyjne i handlowe. Pierwszego dnia odbędzie się Turniej Piłki Nożnej „Orlików” o Puchar wójta gminy Korycin i mecz piłki nożnej trampkarzy Kory Korycin-Falcon Sokółka.  Wieczorem odbędzie się konkurs ręcznego dojenia krów „Wielkie Dojenie”.

Przygotowano Festiwal Baniek Mydlanych nad zalewem w Korycinie oraz I Turniej FIFA 2015 na konsolach playstation. Dla dzieci będą czekać liczne atrakcje m.in. pokazy Magia Łukasza Granta, „Kapelusze i gorsety” fashion show itp.

Drugiego dnia zorganizowany zostanie VI Przegląd Pieśni Maryjnej i Patriotycznej pod hasłem ”U Stóp Matki Bożej Korycińskiej” w kościele p.w. Znalezienia i Podwyższenia Krzyża Św. w Korycinie. O godzinie 11.30 odbędzie się uroczysta msza święta. W niedzielę rozegrany zostanie V Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar wójta gminy Korycin. Dodatkową atrakcją będzie Gala Disco Polo i pokaz sztucznych ogni oraz dyskoteka z DJ Krisem nad zalewem.

Karolina Dereszkiewicz

 

Skip to content