Jarmark Dominikański w Choroszczy

sie 5, 2015 | Wydarzenia, Zaproszenia, Inicjatywy

Zapraszamy 9 sierpnia od 11:00 na XXVI Jarmark Dominikański, który odbędzie się w Choroszczy w parku przy Muzeum Wnętrz Pałacowych. Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy przygotowano moc atrakcji i straganów. Na jarmarkowych stoiskach nie zabraknie tradycyjnego pieczywa z Polski i z Litwy, miodów, wędlin, wyrobów rękodzielniczych z drewna, szydełkowych robótek i wielkich obrusów, ręcznie tworzonych dekoracji, pachnideł i powideł wszelakiego autoramentu, potraw litewskich, tatarskich, regionalnych – w tym kiszki ziemniaczanej oraz chleba ze smalcem, baloników, biżuterii, zabawek.

plakat jarmark choroszcz

Będą też lokalne wydawnictwa, w tym najnowsza książka o choroskiej tematyce – „Wspomnienia wojenne”. Na jarmarku będzie można kupić prawie wszystko: od drobiazgów, poprzez wiktuały i węgiel, po samochody i mieszkania z garażem gratis.

Na scenie wystąpią Holiday – grupa obchodzić będzie ćwierćwiecze działalności, a Klepaczanki – zespół folklorystyczny z Klepacz świętować będzie 30 lat istnienia, grupa wokalna Cantamen, Anna Maria Korolczuk i Adam Chrola.

Ponadto: przejazd kolumny zabytkowych pojazdów Stowarzyszenia MotoRetro, gorący pokaz salsy, stoiska wytwórców i artystów ludowych, , wesołe miasteczko oraz strefa dla dzieci wraz z teatrzykiem, zabawami  i kącikami animacyjnymi (malowanie twarzy, stanowisko balonikowe, baniek mydlanych i gipsowych figurek).

Pasjonatów sportu zapraszamy na spotkania z Anną Narel – mistrzynią Polski w badmintonie, Maciejem Grzegorzewskim – mistrz świata kickboxingu, z Dariuszem Kochanowskim – utalentowanym bokserem oraz z Jarkiem Kazberukiem – rajdowcem. Ponadto pokaz brazylijskiej szkoły piłki nożnej – socatots oraz przejażdżka kajakiem poprzez parkowe kanały.

A to wszystko w znakomitej atmosferze wesołego festynu, bo Jarmark Dominikański w Choroszczy to impreza pełna lata.

Organizatorem Jarmarku Dominikańskiego jest Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Sportu w Choroszczy, a głównymi współorganizatorami są choroski Urząd Miejski i Muzeum Wnętrz Pałacowych.

Program Jarmarku Dominikańskiego

11.00 uroczyste otwarcie Jarmarku Dominikańskiego

11.30 występ zespołu Klepaczanki – 30-lecie

12.00 teatr dla dzieci

13.00 koncert Anny Marii Korolczuk

13.00 przejazd kolumny zabytkowych pojazdów Stowarzyszenia MotoRetro

14.00 koncert Cantamen

14.30 pokaz tańca w wykonaniu Centrum Tańca i Fitness Latin Studio

15.00 koncert Adama Chroli

16.00 występ Viesna

17.30 koncert Holiday – 25-lecie zespołu

18.30 koncert The Dreamers

20.30 koncert Golden Life – gwiazdy wieczoru

22.00 – 24.00 Muzyka taneczna pod gwiazdami – Junior

Kazimierz Bochenko

Skip to content