Dostojne Jubilatki

sty 10, 2015 | Wydarzenia, Zaproszenia, Inicjatywy

Antonina Kordupel z Jabłoni Piotrowce w gminie Nowe Piekuty,  Marianna Radziszewska z Radziszewa Sieńczuch i Genowefa Uszyńska z Lubowicz Byzie w gminie Klukowo  pod koniec ubiegłego roku obchodziły swoje setne urodziny? Takiego wieku i tak licznej rodziny można tylko pozazdrościć.

Antonina Kordupel z Jabłoni Piotrowce w gminie Nowe Piekuty 17 listopada 2014 r. skończyła 100 lat. W dniu tego szczególnego jubileuszu towarzyszyła jej rodzina oraz przedstawiciele KRUS na czele z Prezesem KRUS Arturem Brzóska. Wśród składających życzenia był również Wójt Gminy Nowe Piekuty.

Wszyscy złożyli Jubilatce serdeczne życzenia zdrowia, szczęścia, pomyślności i wszystkiego dobrego, wręczając listy gratulacyjne i bukiety kwiatów.

Była to piękna i skłaniająca do zadumy rocznica, a także okazja do wspomnień i refleksji nad zmieniającymi się epokami i pokoleniami.

Wspaniały jubileusz obchodziła 2 grudnia 2014 r. Marianna Radziszewska z Radziszewa Sieńczuch, która dołączyła do grona ponad 3300 stulatków żyjących w Polsce.

Pani Marianna urodziła się 2 grudnia 1914 r. w Jaszczołtach w gminie Grodzisk. W 1936 roku wzięła ślub ze Stanisławem Radziszewskim i wraz z nim zamieszkała w Radziszewie Sieńczuch w gminie Ciechanowiec. Jest matką dwóch córek, babcią trzynaściorga wnuków i prababcią ośmiorga prawnuków. Jubilatka cieszy się doskonałym zdrowiem i pamięcią, nadal jest samodzielna i mieszka sama, choć korzysta też z pomocy mieszkającej w pobliżu rodziny.

 W tym wyjątkowym dniu towarzyszyła jej rodzina oraz przedstawiciele samorządu i delegacja KRUS.

Prezes Artur Brzóska przekazał Jubilatce kwiaty oraz okolicznościowy list gratulacyjny, informujący o przekazaniu comiesięcznego dodatku do wypłaconej przez KRUS emerytury.

Marianna Radziszewska jest piątą osobą w powiecie wysokomazowieckim, która w 2014 r. osiągnęła ten piękny wiek i jedenastą spośród stulatek mieszkających w powiecie.

26 listopada 2014 r. mieszkanka powiatu wysokomazowieckiego Genowefa Uszyńska obchodziła swoje 100 urodziny.

W tym niezwykłym dniu Jubilatkę zamieszkującą w miejscowości Lubowicz Byzie w gminie Klukowo odwiedziła najbliższa rodzina, przedstawiciele KRUS oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy wsi. W uroczystości uczestniczył Prezes KRUS Artur Brzóska, który przekazał  Jubilatce kwiaty oraz list gratulacyjny.

Atmosfera spotkania wprawiła Panią Genowefę w tak dobry nastrój, iż postanowiła zaprezentować swoje zdolności recytatorskie, a tym samym pochwalić się  doskonałą pamięcią. Pomimo upływu lat Jubilatka cieszy się dobrym zdrowiem i pogodą ducha.

                                                                   Izabela Lutostańska

                                                                   Kierownik PT KRUS w Wysokiem Mazowieckiem

Skip to content