Dzień Babci i Dziadka

sty 9, 2015 | Wydarzenia, Zaproszenia, Inicjatywy

Stowarzyszenie „Barwa”, serdecznie zaprasza dzieci wraz z dziadkami na spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka, które odbędzie się w dniu 22 stycznia 2015 roku o godzinie 18.00 w Klubie Osiedlowym Krokus w Dobrzyniówce. W programie przewidziane są występy artystyczne przygotowane przez dzieci, konkursy z nagrodami oraz słodki poczęstunek. Spotkanie organizowane jest w ramach projektu „Zdrowo na sportowo” dofinansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

W ramach swej działalności Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie podejmuje współpracę m.in. ze stowarzyszeniami pracującymi na rzecz rozwoju terenów wiejskich. Wśród takich organizacji jest Stowarzyszenie Bardzo Aktywna Wieś „Barwa”, które powstało w 2007 roku. Głównym celem Stowarzyszenia jest kultywowanie tradycji i przekazywanie ich młodszemu pokoleniu. Jednym z zadań jest rozwój rękodzielnictwa ludowego oraz przygotowywanie i promowanie regionalnych potraw z naszego terenu, poprzez udział w jarmarkach, festynach, świętach ludowych itd. Stowarzyszenie zachęca w ten sposób wszystkich mieszkańców: dzieci, młodzież i starsze pokolenia do odtwarzania starych tradycji i obrzędów ludowych.

Barwa organizuje różnego rodzaju spotkania np. Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki, Dzień Dziecka, Zapusty, Andrzejki, Mikołajki itd. Na działania pozyskuje środki pisząc wnioski konkursowe. Stowarzyszenie promuje nasz region również poprzez występy zespołu folklorystycznego Barwianka. Zespół występował min. na Dożynkach Prezydenckich w Spale, Dożynkach Wojewódzkich i Gminnych, w przeglądzie kolęd w Zabłudowie, Czarnej Białostockiej. Ponadto bierze udział w imprezach lokalnych i powiatowych itd.
„Barwa” nie zapomina również o osobach samotnych, potrzebujących i niepełnosprawnych. W okresie przedświątecznym wolontariusze działający w stowarzyszeniu wręczają im wykonane przez siebie na zajęciach stroiki i upominki.

Stowarzyszenie Barwa to ciekawy przykład aktywności mieszkańców wsi. Możliwość wykorzystania funduszy unijnych przyczynia się do szukania nowych form działalności dla rozwoju lokalnej społeczności.

Magdalena Bagińska

Skip to content