Dzień Ogórka w Kruszewie

wrz 4, 2014 | Wydarzenia, Zaproszenia, Inicjatywy

W niedzielę, 7 września w Kruszewie na terenach Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zagoszczą producenci regionalnych produktów: ogórków, kapusty, chleba, serów, miodów, wędlin i wypieków. Głównym bohaterem będzie oczywiście nadnarwiański, kruszewski ogórek o wyjątkowych walorach smakowych. Odbędą się konkursy na największy, najcięższy i najdłuższy ogórek. Zostanie wybrana najciekawsza potrawa i stroik z użyciem tego warzywa, ale to nie wszystko. Na dzieci i dorosłych czeka jeszcze wiele atrakcji.

Jak co roku na scenie zagoszczą liczne formacje muzyczne kultywujące lokalne tradycje śpiewacze i  zespoły muzyki bardzo współczesnej. W Kruszewie usłyszymy grupę Gaj, Narwianki, Jesienny Liść, Klepaczanki, Dąbrówkę, Koplanianki oraz Juniora. Początek części festynowej Dnia Ogórka o 13:00.

Program XV Dnia Ogórka w Kruszewie – 07.09.2014

12:00 Polowa Msza Święta w intencji plantatorów celebrowana przez ks. Bogusława Kieżela

13:00 GAJ (zespół muzyki słowiańskiej)

13:45 Część I konkursu rzutu ogórkiem

14:00 NARWIANKI (zespół ludowy z Kruszewa)

14:20 Finał konkursu rzutu ogórkiem

14:30 KLEPACZANKI (zespół ludowy z Klepacz)

15:00 Rozstrzygnięcie konkursu na wiersz o ogórku

15:15 JESIENNY LIŚĆ

15:45 Rozstrzygnięcie konkursów na największy, najcięższy i najdziwniejszy ogórek

16:00 DĄBRÓWKA (zespół ludowy z Dąbrówki)

16:45 Rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszy stroik z ogórków oraz na przepis (wraz z odczytaniem) i na surówkę – wraz z prezentacją

17:00 KOPLANIANKI (zespół ludowy z Koplan)

17:30 Konkurs przeciągania liny i bieg w workach

18:00 JUNIOR (disco)

Na Dzień Ogórka zapraszają Burmistrz Choroszczy – patron honorowy wydarzenia i organizatorzy: Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Choroszczy, Urząd Miejski w Choroszczy, Szkoła Podstawowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kruszewie, Sołtys wsi Kruszewo i Stowarzyszenie Kruszewskie Warzywa Herbowe.

Sponsorami wydarzenia są: Marka Żubr, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Sklep Uniwersalny Mieczysław Frankowski.                                                                  

Kazimierz Bochenko

Skip to content