Z Romami nam po drodze

lip 31, 2014 | Wydarzenia, Zaproszenia, Inicjatywy

Rozpoczęła się  realizację projektu „Z Romami nam po drodze – romskie jadło i muzyka, to co w duszy nam gra” realizowanego przez Stowarzyszenie „Dziedzictwo Kulturowe Igrył” w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Priorytet Aktywne społeczeństwo – wspieranie aktywnych form integracji społecznej.

Projekt skierowany jest do dzieci i młodzieży oraz osób starszych powyżej 50 roku życia. Głównym celem projektu jest aktywizacja i integracja dzieci, młodzieży oraz osób starszych poprzez wspólne zajęcia i uczestnictwo w warsztatach kulinarnych kuchni romskiej, szkolenia z zakresu produktu regionalnego, prelekcji: „Romowie Podlasia”, spotkaniach integracyjnych.
W wyniku realizacji projektu poza działaniami aktywizującymi i integracyjnymi społeczności lokalnej zostanie zgłoszona potrawa romska na listę produktów tradycyjnych Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.
Projekt realizowany jest od 1 lipca do 31 października 2014 roku. Zgodnie z regulaminem pierwszeństwo w rekrutacji uczestników do projektu mają mieszkańcy Igrył, Zawistowszczyzny oraz okolicznych wsi. Więcej informacji i zgłoszenia do projektu należy zgłaszać Koordynatorowi Projektu telefonicznie 606965560 lub e-mailem wojtekjanuszkiewicz@wp.pl.

Wioletta Sangar

Plakat

Skip to content