Ekoschematy – wymogi i płatności w realizacji praktyk rolniczych korzystnych dla klimatu, środowiska i dobrostanu zwierząt

mar 13, 2024

Harmonogram szkoleń realizowanych w ramach interwencji I.14.1 Doskonalenie zawodowe rolników
moduł 1 Szkolenia podstawowe dla rolników (I.14.1.1)
w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027

Szkolenia dofinansowane są ze środków Unii Europejskiej w ramach Planu Strategicznego
dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.
Instytucja zarządzająca Planem Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

 

Zapraszamy do udziału w szkoleniu pt. „Ekoschematy – wymogi i płatności w realizacji praktyk rolniczych korzystnych dla klimatu, środowiska i dobrostanu zwierząt”.

Szkolenie jest organizowane przez wojewódzki ośrodek doradztwa rolniczego w ramach modułu 1 Szkolenia podstawowe dla rolników Interwencji 14.1 Doskonalenie zawodowe rolników objętej Planem Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027.

W PS WPR przewidziano instrumenty wsparcia beneficjentów promujących praktyki rolnicze korzystne dla środowiska, klimatu i dobrostanu zwierząt, w tym obowiązkowe do wdrożenia przez państwa członkowskie, ale dobrowolne dla rolnika ekoschematy. Ekoschematy obszarowe są nową interwencją środowiskową realizowaną w ramach płatności bezpośrednich. Przedmiotowe szkolenie ma na celu przybliżenie Państwu informacji na temat ekoschematów obszarowych możliwych do realizacji od 2023 r.

 

Nazwa szkolenia: EKOSCHEMATY – wymogi i płatności w realizacji praktyk rolniczych korzystnych dla klimatu, środowiska i dobrostanu zwierząt
lp. powiat miejsce termin godz. osoba do kontaktu telefon do osoby do kontaktu e-mail do osoby do kontaktu forma szkolenia maksymalna liczba uczestników szkolenia
1 augustowski Urząd Gminy w Sztabinie, ul. Augustowska 53, 16-310 Sztabin 20.03.2024 9.00 Monika Klekotko 726 600 832 mklekotko@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30
2 augustowski Gminny Ośrodek Kultury – Żarnowo Drugie 16, 16-300 Augustów 22.03.2024 9.00 Monika Klekotko 726 600 832 mklekotko@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30
3 sejneński Dom Litewski, ul. Wileńska 9, 16-500 Sejny 22.03.2024 9.00 Jan Radzewicz 506 668 159 jradzewicz@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30
4 siemiatycki ZSR im. W.Witosa w Ostrożanach, Ostrożany 41, 17-312 Drohiczyn 25.03.2024 9.00 Grażyna Ożepowska 506 660 821 gorzepowska@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30
5 sejneński Dom Litewski, ul. Wileńska 9, 16-500 Sejny 26.03.2024 9.00 Jan Radzewicz 506 668 159 jradzewicz@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30
6 suwalski Urząd Gminy w Szypliszkach, ul. Suwalska 22, 16-411 Szypliszki 26.03.2024 9.00 Agnieszka Kurczyńska 514 921 276 akurczynska@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30
7 suwalski Urząd Gminy w Suwałkach, ul. Świerkowa 45, 16-400 Suwałki 28.03.2024 9.00 Agnieszka Kurczyńska 514 921 276 akurczynska@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30
8 siemiatycki LCASK, Kąty 22, 17-306 Dziadkowice 03.04.2024 9.00 Marta Sofińska 502 477 906 msofinska@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30
9 augustowski Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury, ul. Rynek 23, 16-315 Lipsk 03.04.2024 9.00 Justyna Owcarz 794 053 053 jowcarz@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30
10 suwalski GOK w Bakałarzewie, ul. Młyńska 11, 16-423 Bakałarzewo 04.04.2024 9.00 Agnieszka Kurczyńska 514 921 276 akurczynska@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30
11 białostocki Wiejski Dom Kultury w Czarnej Wsi Kościelnej, Czarna Wieś Kościelna, ul. Wesoła 26, 16-020 Czarna Białostocka 04.04.2024 9.00 Magda Toczydłowska 518 272 918 mtoczydlowska@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30
12 kolneński GOK Stawiski, ul. Krótka 4, 18-520 Stawiski 09.04.2024 9.00 Joanna Bazylewicz 697 550 170 jbazylewicz@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30
13 suwalski Urząd Gminy w Filipowie, ul. Garbaska 2, 16-424 Filipów 09.04.2024 9.00 Agnieszka Kurczyńska 514 921 276 akurczynska@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30
14 bielski Świetlica Wiejska we wsi Sielc, Sielc 37, 17-120 Brańsk 09.04.2024 9.00 Gertruda Niewińska 506 663 950 gniewinska@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30
15 grajewski Muzeum Mleka Grajewo, ul. Konstytucji 3 Maja 36, 19-200 Grajewo 10.04.2024 9.00 Grażyna Dobrzyń 509 034 259 gdobrzyn@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30
16 zambrowski Centrum Kultury Gminy Zambrów, Wola Zambrowska, ul. Leśna 2, 18-300 Zambrów 10.04.2024 9.00 Magdalena Szymborska 509 337 926 mszymborska@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30
17 sokólski ZSR w Sokółce ul. Polna 1 16-100 Sokółka 11.04.2024 9.00 Agnieszka Bakun 506 662 493 abakun@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30
18 kolneński Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem, Czerwone 50, 18-500 Kolno 11.04.2024 9.00 Alina Kajko 502 358 886 akajko@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30
19 łomżyński GOK, ul. Łomżyńska 25, 18-413 Miastkowo 11.04.2024 9.00 Alina Śledziewska 797 580 880 asledziewska@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30
20 grajewski Dom Kultury w Rajgrodzie, ul. Szkolna 24, 19-206 Rajgród 12.04.2024 9.00 Grażyna Dobrzyń 509 034 259 gdobrzyn@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30
21 łomżyński Świetlica Wiejska, Jankowo Skarbowo 30, 18-414 Nowogród 12.04.2024 9.00 Klaudia Godlewska,
Dariusz Karwowski
517 131 352, 505 795 929 kgodlewska@odr-szepietowo.pl,
dkarwowski@odr-szepietowo.pl
stacjonarne 30
22 grajewski Remiza OSP Kędzierowo, Kędziorowo 49, 19-222 Wąsosz 15.04.2024 9.00 Grażyna Dobrzyń 509 034 259 gdobrzyn@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30
23 białostocki OSP Tykocin, ul. Choroszczańska 4, 16-080 Tykocin 15.04.2024 9.00 Magda Toczydłowska 518 272 918 mtoczydlowska@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30
24 kolneński Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwonem, Czerwone 50, 18-500 Kolno 15.04.2024 9.00 Mariola Piwowarska 502 477 915 mpiwowarska@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30
25 siemiatycki Świetlica UG, ul. 1-go Maja 6, 17-315 Grodzisk 16.04.2024 9.00 Marek Mędrycki 502 477 907 mmedrycki@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30
26 łomżyński Remiza OSP,Czarnocin 166, 18-421 Piątnica 18.04.2024 9.00 Bogusław Święszkowski 668 140 666 bswieszkowski@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30
27 bielski

 

ZSCKR im. Krzysztofa Kluka w Rudce, ul. Ossolińskich 1, 17-123 Rudka

19.04.2024 9.00 Gertruda Niewińska 506 663 950 gniewinska@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30
28 zambrowski Sala Bankietowa, „Wiejskie Zacisze”, Dębniki 34A, 18-312 Rutki-Kossaki 23.04.2024 9.00 Magdalena Szymborska 509 337 926 mszymborska@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30
29 bielski Firma Glazur-Łuczaj, ul. Zamkowa 51, 17-100 Bielsk Podlaski 25.04.2024 9.00 Gertruda Niewińska 506 663 950 gniewinska@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30
30 łomżyński Świetlica wiejska, ul. Lipowa 1, 18-423 Przytuły 26.04.2024 9.00 Anna Barcicka,
Tomasz Bagiński
606 929 245,
503 869 594
abarcicka@odr-szepietowo.pl,
tbaginski@odr-szepietowo.pl
stacjonarne 30
31 sokólski GOKSiT Korycin ul. Knyszyńska 2a, 16-140 Korycin 26.04.2024 9.00 Karolina Dereszkiewicz 502 477 972 kdereszkiewicz@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30
32 sokólski UG Sidra, ul.Rynek 5, 16-124 Sidra 29.04.2024 9.00 Katarzyna Hojnik-Horczak 506 662 385 khojnik@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30
33 zambrowski Urząd Gminy w Kołakach Kościelnych, ul. Kościelna 11, 18-315 Kołaki Kościelne 30.04.2024 9.00 Magdalena Szymborska 510 337 926 mszymborska@odr-szepietowo.pl stacjonarne 30

 

Skip to content