Relacja z warsztatów pn. Praktyczne wykorzystanie wyników badań naukowych we wdrażaniu innowacji w ekologicznej produkcji roślin oleistych

lip 14, 2017

logoSirNapis

 Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie w dniu 6 lipca br., w ramach działalności Sieci na rzecz innowacji w rolnictwie i na obszarach wiejskich, zorganizował warsztaty w ekologicznym gospodarstwie Pana Krzysztofa Zembrowskiego specjalizującym się w uprawie roślin oleistych pn.Praktyczne wykorzystanie wyników badań naukowych we wdrażaniu innowacji w ekologicznej produkcji. Uczestnikami przedsięwzięcia byli rolnicy prowadzący gospodarstwa metodami ekologicznymi, osoby zainteresowane ekologiczną produkcją oraz doradcy rolniczy.

Operacja miała na celu wymianę dobrych praktyk, transfer wiedzy i innowacji w zakresie ekologicznej produkcji, wdrażanie dobrych rozwiązań w ekologicznych gospodarstwach rolnych oraz zawężenie współpracy pomiędzy naukowcami, doradcami i producentami żywności ekologicznej. Prowadzącą warsztaty była pani dr Katarzyna Wielgusz z Instytutu Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu, która zaprezentowała najnowsze wyniki badań naukowych prowadzonych w zakresie roślin oleistych oraz omówiła właściwy dobór odmian i technologii uprawy lnu oleistego i wiesiołka w produkcji ekologicznej a także przepisy prawne, agrotechnikę i aspekty ekologiczne w uprawie konopi.

Zdobyta podczas warsztatów wiedza teoretyczna i praktyczna pozwoli uczestnikom łatwiej i efektywniej zarządzać gospodarstwem oraz uczestniczyć w rynku produktów wysokiej jakości, co podniesie konkurencyjność i rentowność gospodarstw ekologicznych.

 

 

Skip to content