Konferencja poświęcona zrównoważonemu rolnictwu w kontekście zmian klimatycznych

cze 3, 2016

Dn. 2. czerwca br. w Szepietowie odbyła się konferencja pt. „Zrównoważone rolnictwo przyjazne dla klimatu”, realizowana w ramach projektu LCAgri „Wsparcie dla rolnictwa niskoemisyjnego – zdolnego do adaptacji do zmian klimatu obecnie oraz w perspektywie lat 2030 i 2050”, który jest finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (program BIOSTRATEG).
Współorganizatorem tego wydarzenia, w którym uczestniczyli podlascy rolnicy, doradcy oraz władze instytucji i organizacji zaangażowanych w ochronę środowiska Podlasia, była podlaska Sieć Innowacji Rolniczych.
Prelegentami konferencji byli m.in. wybitni naukowcy z Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa IUNG w Puławach oraz Instytutu Ochrony Środowiska w Warszawie.
Tematyka wykładów skupiała się wokół zagadnień istotnych z punktu widzenia rolnictwa zrównoważonego, takich jak produkcja i zastosowanie nawozów mineralnych w kontekście ochrony klimatu, zmiany klimatu w Polsce i polityka klimatyczna, praktyki niskoemisyjne w rolnictwie, Analiza Cyklu Życia i szereg innych.
Wyrażane przez uczestników zadowolenie z prezentowanych w czasie konferencji treści, jak i oprawy logistycznej wydarzenia nadzorowanej przez SIR, pokazało, iż współpraca świata nauki z doradztwem rolniczym poprzez Sieć Innowacji Rolniczych dobrze wpisuje się w koncepcję SIR i powinna być kontynuowana.

 

Tomasz Śnieciński

 

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE „Zrównoważone rolnictwo przyjazne dla klimatu

Skip to content