Konferencja krajowa poświęcona innowacjom w produkcji zwierzęcej

kwi 26, 2016

W dn. 25-26. kwietnia br. w Odziale Centrum Doradztwa Rolniczego w Radomiu przedstawiciele podlaskiej SIR uczestniczyli w konferencji pn. Praktyczne wykorzystanie wyników badań naukowych we wdrażaniu innowacji w produkcji zwierzęcej.

Swoimi wystąpieniami konferencję uświetniło liczne grono naukowców instytutów naukowych i wyższych szkół rolniczych, w tym Instytutu Technologiczno-Przyrodniczego w Falentach, jego Oddziału Poznań i Oddziału Warszawa, Instytutu Zootechniki PIB w Balicach, Państwowego Instytutu Weterynaryjnego PIB w Puławach, Instytutu Genetyki i Hodowli Zwierząt PAN w Jastrzębcu oraz Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Zaprezentowana tematyka prelekcji była niezwykle interesująca, szeroka (12 godz. lekcyjnych) i odpowiadająca współczesnym wyzwaniom stawianym w produkcji zwierzęcej, gdzie istotną rolę odgrywa rozwój i wdrażanie innowacji rolniczych.

Zdobyte informacje będziemy przekazywać w czasie naszych kontaktów zawodowych doradcom rolnym, rolnikom i przedsiębiorcom zainteresowanym innowacjami.

Tomasz Śnieciński

Skip to content