Innowacyjna Grupa Operacyjna w zakresie odnawialnych źródeł energii

cze 22, 2015

Zapraszamy do udziału w Innowacyjnej Grupie Operacyjnej w zakresie odnawialnych źródeł energii (OZE). Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie wychodzi z inicjatywą zorganizowania Grupy, której zadaniem będzie wspieranie i koordynowanie działań związanych z odnawialnymi źródłami energii oraz energetyką obywatelską zwaną prosumencką. Do współpracy w ramach Grupy zapraszamy firmy zajmujące się problematyką OZE, uczelnie, rolników, mieszkańców wsi i przedsiębiorców, którzy są zainteresowani wykorzystaniem energetyki odnawialnej w swojej działalności.

Głównym celem będzie wdrażanie do praktyki odnawialnych źródeł energii mając na uwadze zaspokojenie potrzeb energetycznych gospodarstw, promowanie energetyki odnawialnej w woj. podlaskim poprzez prowadzenie działalności edukacyjno-szkoleniowej oraz zrównoważonego rolnictwa, które osiąga lepsze wyniki przy mniejszych nakładach na energię i funkcjonuje w harmonii ze środowiskiem naturalnym.

Działalność będzie finansowana z działania ,,Współpraca w ramach PROW 2014-2020”. Liczymy na to, że działania Innowacyjnej Grupy Operacyjnej korzystnie wpłyną na rozwój odnawialnych źródeł energii w woj. podlaskim.

Osoby zainteresowane udziałem w Innowacyjnej Grupie Operacyjnej proszone są o kontakt telefoniczny:  86 2758919.

 Eugeniusz Mystkowski

 

Skip to content