Dzień Otwartych Drzwi Instytutu Ogrodnictwa

cze 24, 2016

W dniu 23.06 br. broker innowacji SIR i doradcy PODR w Szepietowie uczestniczyli w XIX Dniu Otwartych Drzwi Instytutu Ogrodnictwa w Sadzie Doświadczalnym w Dąbrowicach.

Impreza ta skierowana została zarówno do sadowników, producentów warzyw, jak i doradców.

Celem spotkania, nad którym honorowy patronat objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, była prezentacja i popularyzacja doświadczeń prowadzonych w Sadzie Doświadczalnym Instytutu Ogrodnictwa na plantacjach roślin jagodowych w Dąbrowicach oraz zapoznanie z nowościami technologicznymi, odmianowymi oraz wdrożeniami nowoczesnych metod efektywnej produkcji  i aktualnych wyników prac badawczych z zakresu sadownictwa i warzywnictwa.

Podczas wizyty zwiedzano stoiska firm, które zajmują się m.in. dystrybucją środków produkcji, urządzeń, maszyn dla ogrodnictwa.

Spotkanie było także dobrą okazją do przeprowadzenia rozmów i konsultacji z pracownikami naukowymi Instytutu Ogrodnictwa.

Wysłuchano także wykładów głoszonych przez naukowców Instytutu Ogrodnictwa, m.in. nt. perspektywicznych odmian świdośliwy olcholistnej do uprawy towarowej w Polsce – prof. Stanisław Pluta, czy nowych odmian ogórka polowego wyhodowanych w Instucie Ogrodnictwa – dr. Urszula Kłosińska.Tomasz Śnieciński

Skip to content