Znasz nasze wszystkie wysokomazowieckie koła? Jeśli nie, koniecznie poznaj je… Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie Moczydłach

lut 10, 2022

Koło Gospodyń w Dąbrowie-Moczydłach z dumą kontynuuje wieloletnią działalność koła założonego w naszej miejscowości w latach 80 przez nasze mamy i teściowe. Panie działały bardzo prężnie zakupując zastawę stołową, kuchnie, chłodnie oraz pozostałe wyposażenie zaplecza gastronomicznego do remizy strażackiej wybudowanej w 1985 roku. Nasze koło obecnie liczy 76 członków, funkcję przewodniczącej pełni Ewa Dąbrowska, wiceprzewodniczącą jest Beata Uszyńska, funkcję Członka Zarządu piastuje Małgorzata Dyszczyk.

Członkowie koła biorą czynny udział w licznych festynach, konkursach, imprezach kulinarnych, co można było zaobserwować min. na Targach Ogrodniczych ,,Jesień w sadzie i ogrodzie” i Regionalnej Wystawie Zwierząt Hodowlanych organizowanych przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Nasze stoisko ze swojskimi potrawami cieszyło się dużym zainteresowaniem, a na stole królował sękacz znany od wielu pokoleń.

Bierzemy udział również w konkursach organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Wysokiem Mazowieckiem na dekorację okolicznościową „Polski Stół – tradycja i nowoczesność” oraz na najładniejszy ogródek przydomowy „Zielono Nam”. Pozyskane dotacje z ARiMR w wysokości 22 tys. zł. przeznaczyliśmy na zakup sprzętu gospodarstwa domowego jak również doposażenia zaplecza kuchennego w nowe garnki i zastawę stołową. Dbamy o wystrój i wyposażenie remizy, własnymi siłami przy remizie wybudowaliśmy altanę oraz założyliśmy ogród.

Dla wielu z nas członkostwo w kole gospodyń to nie tylko ciężka praca, ale i doskonała okazja do spotkań, oderwania się od problemów życia codziennego. Podczas spotkań dzielimy się swoimi pomysłami, przekazujemy sekrety kulinarnych potraw i zarażamy się nawzajem swoimi pasjami.

„Koło Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie-Moczydłach z gminy Szepietowo jako pierwsze w powiecie wysokomazowieckim – 12 grudnia 2018 roku, uzyskało osobowość prawną poprzez wpis do Krajowego Rejestru Kół Gospodyń Wiejskich, tym samym zyskało wiele przywilejów dzięki którym może się rozwijać, krzewić kulturę i tradycję naszego regionu.

Panie i Panowie z KGW w Dąbrowie-Moczydłach to wulkany energii i niezwykłe talenty. Ich zaangażowanie wynika z miłości do tradycji regionalnej i środowiska, w którym żyją od wielu pokoleń, a co najważniejsze przekazują swoją wiedzę i umiejętności dla coraz to młodszych pokoleń.” – podsumowuje kierownik BP ARiMR w Wysokiem Mazowieckiem Grzegorz Żochowski.

KGW w Dąbrowie Moczydłach

ARiMR Wysokie Mazowieckie

Skip to content