Znasz nasze wszystkie wysokomazowieckie koła? Jeśli nie, koniecznie poznaj je… Koło Gospodyń Wiejskich Uszynianki z Uszy Wielkiej

sie 1, 2022

Koło Gospodyń Wiejskich „Uszynianki” powstało w 2018 r. Należy do niego 50 członków. Swoją działalność zaczynaliśmy praktycznie od zera. Dzięki pozyskiwanym dofinansowaniom zakupiliśmy sprzęt niezbędny do funkcjonowania naszego koła. Organizujemy spotkania integracyjne, aby bardziej zmotywować członków naszej wioski do wspólnych spotkań i udzielania się na rzecz potrzebujących. Co roku angażujemy się w przygotowanie kosza dożynkowego. Cały czas się rozwijamy, starając pogodzić wykonywaną przez nas codzienną pracę w naszych gospodarstwach domowych z działalnością w KGW. Wspieramy innych i pomagamy w miarę naszych możliwości i warunków. Braliśmy udział w akcji charytatywnej na rzecz Michasia chorego na SMA. Wykonane zostały stroiki i ciasta na licytacje. W styczniu 2022 wsparłyśmy akcję ,,Podziel się kobiecością” organizowaną przez Stowarzyszenie Eurydyki w Białymstoku. Zbierałyśmy chusty i szale, z których będą uszyte onkochusty, dla kobiet chorujących na nowotwory. Uczestniczyliśmy także w pikniku charytatywnym „Nie ma mamy bez dziecka a dziecka bez mamy’’ na rzecz Pani Katarzyny Ogrodnik, który odbył się 12 czerwca w Wysokiem Mazowieckiem. Zbieraliśmy również dary dla uchodźców z Ukrainy. Mieszkańcy okazali wielkie zainteresowanie i udało nam się zgromadzić dużo produktów spożywczo- przemysłowych.

Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Wysokiem Mazowieckiem Grzegorz Żochowski: Członkowie Koła Gospodyń Wiejskich „Uszynianki” są dość młodym Kołem, ale bardzo chętnie niosą pomoc innym. Starają się wspierać potrzebujących nie tylko z naszej okolicy, ale także naszych sąsiadów z Ukrainy. Z dofinansowań z Agencji korzystają bardzo rozważnie i wyposażają swoje koło w najbardziej potrzebne rzeczy do jego funkcjonowania. Podziwiam to z jakim zaangażowaniem i chęcią uczestniczą w akcjach charytatywnych. To piękne jak bezinteresownie pracują na rzecz innych.

Wójt Gminy Klukowo Piotr Uszyński: Koło Gospodyń Wiejskich „Uszynianki” funkcjonuje już od kilku lat. W ostatnich latach, ze względu na pandemię działalność koła była utrudniona. Kolejnym utrudnieniem w funkcjonowaniu Koła jest brak stałego miejsca, w którym można byłoby spędzać czas. W miejscowości nie ma żadnej remizy strażackiej ani świetlicy wiejskiej. Jednak pomimo to Panie potrafią się świetnie zorganizować, czego przykładem był ostatni piknik charytatywny „Nie ma mamy bez dziecka a dziecka bez mamy’’ w Wysokiem Mazowieckiem.

Składam serdeczne podziękowania członkom Koła Gospodyń za dotychczasową działalność, dobrą wolę i zaangażowanie na rzecz naszej lokalnej społeczności. Jestem przekonany, że tak dobra współpraca wpłynie na poprawę więzi społecznych.

Koło Gospodyń Wiejskich Uszynianki

Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Wysokiem Mazowieckiem Grzegorz Żochowski

Wójt Gminy Klukowo Piotr Uszyński

 

Skip to content