Znasz nasze wszystkie wysokomazowieckie koła? Jeśli nie, koniecznie poznaj je… Koło Gospodyń Wiejskich RZEPINKI w Nowych Rzepkach

lut 24, 2022

Jesteśmy młodą organizacją utworzoną w grudniu 2018 roku. W skład naszego koła wchodzą wszyscy pełnoletni mieszkańcy wsi Nowe Rzepki. Wspólnie organizujemy imprezy integracyjne, sylwestry, pikniki, ogniska, majówki, spotkania opłatkowe. Ze stołem staropolskim i wieńcem dożynkowym prezentowaliśmy się na dożynkach naszej gminny. Integrujemy się wspólnie z innymi Kołami Gospodyń Wiejskich z Gminy Nowe Piekuty. Braliśmy udział w warsztatach serowarskich i masarskich, organizowanych przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie. Uczestniczymy, także w różnych akcjach charytatywnych: w 2020 roku przygotowaliśmy słodki stół na kiermasz dla Michasia Boguckiego, chłopca chorego na SMA, a w grudniu 2021 roku włączyliśmy się w akcję „Szlachetnej Paczki”

W 2020 roku realizowaliśmy projekt „Nasz Azyl” z Podlaskie Lokalnie, FIO oraz Okno na Wschód. W zeszłym roku naszym priorytetem było zorganizowanie Pikniku Wielopokoleniowego i Festynu „Szczepimy się”. Realizujemy rożne inwestycje z funduszy pozyskanych z ARiMR, a także innych środków pozyskanych od wspierających nas lokalnych instytucji i sponsorów. Gromadzimy majątek naszego KGW zakupując sprzęt niezbędny przy organizacji imprez oraz wyjazdów. Rozbudowujemy i upiększamy nasz plac rekreacji, który otrzymaliśmy od Wójta Gminy Nowe Piekuty.

Staramy się również wychodzić ze swoją działalnością poza teren naszej gminy, a czasem nawet powiatu. Nasze KGW było wytypowane przez ARiMR i brało udział w Dożynkach Wojewódzkich w Kolnie, było to dla nas ogromne wyróżnienie. Mieliśmy również okazję zaprezentować naszą gminę na spotkaniach z Premierem Mateuszem Morawieckim i Marszałek Sejmu RP Elżbietą Witek. W roku bieżącym zgłosiliśmy się do wzięcia udziału w I Powiatowym Zjeździe Kół Gospodyń Wiejskich, który ma odbyć się w lipcu br. w Kobylinie Borzymach.

Podsumowując naszą działalność, jako członkowie KGW Rzepinki z powodzeniem organizujemy imprezy dla lokalnej społeczności, dzięki czemu możemy integrować się, pomagać innym oraz spędzać czas wolny w miły i pożyteczny sposób.

 

Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Wysokiem Mazowieckiem Grzegorz Żochowski: Koło Gospodyń Wiejskich RZEPINKI to pełne temperamentu Panie i Panowie. Zaangażowanie całej miejscowości w swoją działalność to powód do zadowolenia i dumy. Działają dość krótko, ale mimo to mają na swoim koncie wiele ciekawych inicjatyw rodzących się w głowach pełnych nowych pomysłów. Potrafią stworzyć coś z niczego, nawet, jeśli mają na to niewiele czasu. Jestem dumny z tego, że Koło rozwija się prężnie, potrafi korzystać z funduszy i zdobywać sponsorów. Mam nadzieję, że KGW RZEPINKI dalej będzie osiągało wiele sukcesów i godnie reprezentowało lokalną społeczność, tego Im właśnie życzę.

Skip to content