Znasz nasze wszystkie wysokomazowieckie koła? Jeśli nie, koniecznie poznaj je… Koło Gospodyń Wiejskich Dzięcielanki

gru 14, 2022

Pomysł utworzenia Koła Gospodyń Wiejskich w Dąbrowie – Dzięcieli  narodził się na początku 2019 roku. Po rozmowach z mieszkańcami, którzy zdecydowanie poparli inicjatywę, we wrześniu 2019 roku na pierwszym spotkaniu organizacyjnym podjęliśmy decyzję o zawiązaniu Koła Gospodyń Wiejskich „Dzięcielanki”. Od początku swojej działalności nasze koło skupia 38 członków  w wieku od 18 do 75 lat  i jest oficjalnie zarejestrowane w ARIMR. Dzięki funduszom otrzymanym z ARIMR udało nam się doposażyć zaplecze gastronomiczne oraz zakupić wyposażenie umożliwiające rozwój działalności (np. namioty, naczynia itp.)   Działalność koła ze względu na okres pandemii była ograniczona, jednak plany i pomysły naszych członków wybiegają daleko do przodu z nadzieją na realizację zamierzonych celów.

W chwili obecnej, głównie skupiamy się na aktywizacji lokalnej społeczności. Nasza miejscowość jest bardzo zróżnicowana demograficznie w związku z czym jednym z pierwszych przedsięwzięć było zorganizowanie pikniku rodzinnego połączonego z otwarciem wyremontowanego z funduszu sołeckiego budynku. Od dwóch lat również aktywnie uczestniczymy w konkursie organizowanym przez Wójta Gminy  Wysokie Mazowieckie na najpiękniejszy stroik bożonarodzeniowy. W ostatnim czasie udało nam się także wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy poprzez przygotowanie ciast na licytacje.

Najbliższy  plan działania  obejmuje udział w różnego rodzaju festynach i jarmarkach, gdzie będziemy mogli zaprezentować produkty wytworzone przez członków naszego Koła oraz podejmowanie działań sprzyjających aktywizacji i integracji mieszkańców.

Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Wysokiem Mazowieckiem Grzegorz Żochowski: Koło Gospodyń wiejskich „Dzięcielanki” jest młodą, średniej wielkości organizacją, którą tworzą bardzo zaangażowani, zgrani ludzie. Członkowie na pierwszym miejscu stawiają na ożywienie wioski poprzez zachęcenie wszystkich mieszkańców do integracji. Nie zapominają także o promowaniu swoich produktów oraz dzieł, które wykonują samodzielnie. Chętnie biorą udział w konkursach, festynach oraz akcjach charytatywnych.

 

 

Skip to content