Znasz nasze wszystkie wysokomazowieckie koła? Jeśli nie, koniecznie poznaj je… Koło Gospodyń Wiejskich ,,Bujeneczki’’ w Bujence

mar 9, 2022

Koło Gospodyń Wiejskich ,,Bujeneczki” we wsi Bujenka w  gminie  Ciechanowiec zostało  założone w 2019 roku. Przewodniczącą Koła jest Pani Justyna Pełszyk,  wiceprzewodniczącą  Pani Monika Łukasiuk, natomiast funkcję członka zarządu piastuje Pani Małgorzata Komiażyk. Nasze koło liczy 22 członków, Pań i Panów.

Dzięki perfekcyjnej organizacji, niekiedy kosztem własnego czasu wolnego, podejmujemy dodatkowe zadania, by zrobić coś dla mieszkańców naszej wioski. Nasze KGW czynnie uczestniczy w życiu gminy i włącza się w organizację  różnego rodzaju uroczystości gminnych, festynów, czy też pikników. Regionalna kuchnia naszego koła  jest tzw. „strzałem w 10”, a baba ziemniaczana, flaki, bigos, pierogi, pajda chleba z ogórkiem i placki ziemniaczane przygotowane przez doświadczone gospodynie z Bujenki, smakują  nawet najbardziej wyrafinowanym podniebieniom.

Bierzemy udział w licznych konkursach. Uczestniczyliśmy w szkoleniu połączonym z konkursem  serowarskim podczas Gali Serów ,,Pierwsza  Podlaska Akademia Serowarska” organizowanym przez Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie.

Zdobywamy doświadczenie, często ucząc się na własnych błędach. Pomimo różnych przeciwności losu dajemy radę, a miła i przyjazna atmosfera będzie drogą do naszego sukcesu.

 

Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Wysokiem Mazowieckiem Grzegorz Żochowski: Obserwuję, jak z dnia na dzień Koło Gospodyń Wiejskich ,,Bujeneczki” rozwija swoje skrzydła i patrzy z apetytem na życie. To wyjątkowa grupa pozytywnych osób, chętnych do aktywnego działania na rzecz swojej małej ojczyzny. Dziękuję wszystkim członkom koła za wnoszony wkład pracy, który przynosi oczekiwane efekty. Życzę wielu sukcesów i do zobaczenia przy wspólnych inicjatywach.

 

Skip to content