Premier dziękuje KGW „Żochowiacy”

gru 31, 2021

Koło Gospodyń Wiejskich „Żochowiacy” w Nowych Żochach, Gmina Nowe Piekuty otrzymało podziękowanie od Premiera  Mateusza Morawieckiego za zorganizowanie festynu w Ramach Rządowego Programu #SzczepimySię z KGW. Podczas pikniku zaszczepiły się 24 osoby. Jest to najlepszy wynik wśród wszystkich wydarzeń w ramach rządowej akcji zorganizowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich w powiecie wysokomazowieckim. Dodatkowo KGW „Żochowiacy” otrzymało nagrodę pieniężną za najładniejsze zdjęcie z festynu.

Podziękowanie z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w formie dyplomu, członkom Koła, przekazał Kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Wysokiem Mazowieckie, Pan Grzegorz Żochowski wraz z Pracownikami odpowiedzialnymi za współpracę z Kołami Gospodyń Wiejskich.

Koła Gospodyń Wiejskich, które chciały włączyć się w akcję promującą szczepienia przeciw COVID-19 mogły składać wnioski do powiatowych biur Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o dofinansowanie festynów do 15 września 2021r. Natomiast same wydarzenia musiały odbyć się do 30 września 2021r.

Kwota dofinansowania jednego festynu wynosiła 8 tys. zł.

Anna Olędzka

 

 

Skip to content