Koła na festynie w Tykocinie

lip 14, 2021

Koła Gospodyń Wiejskich z naszego województwa prezentowały swe wyroby w dniach 10 i 11 lipca 2021 r., kusząc odwiedzających smakołykami wytworzonymi własnoręcznie. Wszystkie produkty cieszyły się zainteresowaniem kupujących. Świeżutkie wyroby, bo sporządzone specjalnie na Piknik, z domowych surowców, w oparciu o stare, rodzinne przepisy, każdemu smakowały wyśmienicie. Oprócz smaku i aromatu, stoisko każdego Koła przyciągało uwagę kolorami i ciekawą aranżacją. Członkinie poszczególnych KGW ubrały się na tę okoliczność w swoje „służbowe” stroje, dodając kolorytu całej imprezie.

Przedsięwzięcie to pod nazwą „Dni Tykocina i Piknik Rodzinny – Produkt Polski” zorganizował Burmistrz Tykocina wraz z Portem Kultury Tykocin, a Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie był partnerem w jego realizacji.

W festynie uczestniczyły m.in. „Kobylińskie Maczki” reprezentujące Kobylin Borzymy, „Boróweczki” ze Srebrnego Borku, „Hołodzianki” z miejscowości Hołody, Klub Seniora „Razem” w Pulszach wspólnie z KGW „Aktywna Wieś” w Niewinie Borowym, KGW „Leśniczanki” z miejscowości Leśniki, KGW z Białaszewa, KGW w Wysokim Małym, KGW „Jezioranki” z Siemianówki, KGW z Kramkowa, KGW w Długołęce, KGW z Krypna Wielkiego, KGW „Dwór Marylant” z Jasionówki, KGW „Nowinka” z miejscowości Nowiny Kasjerskie, KGW „Kreatywne Czechowianki” w Czechowiźnie, KGW „Wisienka” z Wiśniewa.

Wszystkim członkiniom wymienionych KGW serdecznie dziękujemy za udział w tym przedsięwzięciu. Jest to jedno z pierwszych działań skierowanych do KGW, ale na pewno nie ostatnie. Będziemy sukcesywnie informować o podobnych imprezach, podczas których Koła będą mogły zaprezentować swoje osiągnięcia i oferować wyroby. Liczymy na stały kontakt i rozwój naszej współpracy.

Joanna Czarkowska

Skip to content