Dla aktywnych KGW i mieszkańców obszarów wiejskich

kwi 9, 2021

Pomimo obostrzeń spowodowanych COVID-19, organizacje z obszarów wiejskich mogą startować w ciekawych konkursach.

  1. Konkurs dla Kół Gospodyń Wiejskich o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP.

Organizowany jest przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, a nabór trwa do 18.04.2021 r. Jego celem jest ukazanie wielopłaszczyznowej działalności Kół Gospodyń Wiejskich w obszarach: społecznym, kulturalnym oraz edukacyjnym oraz prezentację i promocję aktywności KGW w zakresie działań prospołecznych, kultywowania, popularyzowania i utrwalania najbardziej wartościowych kulturowych tradycji regionalnych, m.in. folkloru, tradycji kulinarnych oraz działalności rękodzielniczej i przekazywania zainteresowania twórczością ludową kolejnym pokoleniom oraz wychowania młodzieży w duchu poszanowania tradycyjnych wartości.

Konkurs składa się z dwóch etapów: wojewódzkiego i ogólnopolskiego

Więcej informacji na stronie: https://www.prezydent.pl/pierwsza-dama/konkurskgw/

  1. Konkursu na esej pn.„Historia Kołem Gospodyń się toczy”

Organizatorem jest Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi. Zgłoszeń do Konkursu można dokonywać do 30 kwietnia 2021 r. Celem konkursu jest dokumentacja początków działalności Kół Gospodyń Wiejskich oraz ich popularyzacja w społeczeństwie.

Więcej informacji na stronie: https://nikidw.edu.pl/2021/03/25/konkurs-historia-kolem-gospodyn-sie-toczy-konkurs-na-esej-o-tym-jak-powstalo-wasze-kolo-gospodyn-wiejskich/

  1. Konkurs fotograficzny prowadzony przez ARiMR.

Konkurs p.t.: „Nowoczesna polska wieś” dotyczy zmian, które zaszły na polskiej wsi, zwłaszcza od czasu wejścia naszego kraju do Unii Europejskiej. Organizatorzy oczekują prace przedstawiające rolników, którzy korzystają z nowoczesnych maszyn, hodujących zwierzęta w nowych lub zmodernizowanych chlewniach, oborach, kurnikach oraz zdjęcia prezentujące prace polowe.

Wyniki będą ogłoszone 12 października 2021 roku na stronie internetowej ARiMR: www.arimr.gov.pl

Najlepsze zdjęcia zostaną umieszczone na stronie ARiMR wraz z informacją, kto jest ich autorem.

a laureaci I, II i III miejsca otrzymają nagrody rzeczowe.

Więcej informacji na stronie:  https://www.arimr.gov.pl/aktualnosci/artykuly/arimr-zaprasza-do-udzialu-w-konkursie-fotograficznym-pt-nowoczesna-polska-wies.html

  1. Place zabaw dla dzieci.

Konkurs jest organizowany pod nazwą „Podwórko NIVEA 2021”, a zgłoszenia przyjmowane są do 14 maja 2021 r. Można ubiegać się o wykonanie profesjonalnego placu zabaw dla dzieci.

Więcej informacji na stronie:  https://podworko.nivea.pl/

 

Opracowała: Joanna Czarkowska

07.04.2021 r.

 

Skip to content