Zdrowy styl życia w Niewinie Borowym

cze 21, 2017

Kulinarne spotkania pt. „Zdrowy styl życia” organizowane w ramach działalności szkoleniowej PODR w Szepietowie odbywają się już od kilku lat i cieszą się uznaniem wśród mieszkanek podlaskich wsi. W czerwcu 2017 przyszła kolej na Niewino Borowe na gminie Wyszki, gdzie od kilu lat aktywnie działa Stowarzyszenie „Aktywna Wieś”, skupiające okolicznych mieszkańców.

Pokaz kulinarny dotyczył przede wszystkim propagowania zdrowego stylu życia, upowszechniania wiedzy na temat zasad prawidłowego żywienia rodziny, kaloryczności potraw, wskazania na produkty o obniżonej zawartości cukru i cholesterolu. Najatrakcyjniejszą częścią spotkania niezmiennie było przygotowanie potraw oraz degustacja smakołyków.

W pokazie wzięło udział 12 pań należących do Stowarzyszenia. Wraz z prowadzącą spotkanie specjalistką z Ośrodka Doradztwa Rolniczego uczestniczki przygotowały potrawy na gorąco: zdrowe kotlety z selera i płatków owsianych, zapiekankę z kurczaka z porem i marchewką, ryż z pieczarkami jako dodatek do mięs, a na przystawkę sałatkę kalafiorową z groszkiem. Na deser podano lekki biszkopt z jabłkami i śmietaną o niskiej zawartości cukru oraz ciasteczka z kleiku ryżowego.
Do przyprawienia wszystkich potraw użyta została wegeta naturalna ze zmiksowanej mieszanki ziół i warzyw.

 

Porowska Barbara

Skip to content