Zdrowy styl życia w Kotłach

sie 5, 2021

Pokaz kulinarny „Zdrowy styl życia” organizowane w ramach działalności szkoleniowej PODR w Szepietowie odbywają się już od kilku lat i cieszą się uznaniem wśród mieszkanek podlaskich wsi. W lipcu 2021 roku panie z miejscowości Kotły na terenie gminy Bielsk Podlaski spotkały się na kulinarnym pokazie przyrządzania zdrowych potraw.

Celem takich spotkań jest zawsze propagowanie zdrowego stylu życia, poszerzenie wiedzy na temat zasad żywienia rodziny, a główną atrakcją – przygotowanie potraw o obniżonej zawartości cholesterolu i cukru oraz degustacja smakołyków.

W pokazie wzięło udział 10 osób. Wraz z prowadzącą spotkanie specjalistką z Ośrodka Doradztwa Rolniczego – Barbarą Porowską, uczestniczki przygotowały potrawy na gorąco: zdrowe kotlety z selera i płatków owsianych, zapiekankę z kurczaka z porem i marchewką, ryż z pieczarkami jako dodatek do mięs, a na przystawkę sałatkę kalafiorową z groszkiem. Na deser podano lekki biszkopt z jabłkami i śmietaną o niskiej zawartości cukru. Omówiony został również przepis przygotowania naturalnej wegety z suszonych warzyw korzeniowych i ziół.

Porowska Barbara
PZDR Bielsk Podlaski

Skip to content