Soki, które leczą i poprawią samopoczucie

gru 31, 2021

Co zrobić kiedy na przykład boli nas głowa lub dopadają nas takie dolegliwości jak bóle mięśni, stawów czy kości, a nawet dopada nas permanentne zmęczenie? Może to nie sygnały jakie daje nam organizm, że mamy niedobory witamin?

Przyczyn bólu może być bardzo wiele, dlatego gdy staje się on dla nas notoryczny i uporczywy nie zwlekajmy z wizyta u lekarza. Suplementy witamin nic nam nie pomogą i skupmy się na naturalnych składnikach jakimi są warzywa i owoce. Tutaj pamiętajmy, że najszybciej i w najłagodniejszy sposób dla naszego organizmu zostaną wchłonięte naturalne soki, które zawsze możemy sami przygotować.

Nawet wtedy, gdy ciężko nam cokolwiek zjeść, to one sprawią, że będziemy choć odrobinę łagodniej przechodzić prze dolegliwości związane z przeziębieniem, zmęczeniem po ciężkim dniu w pracy czy też po nadmiernym wysiłku na siłowni.

Oczywistym faktem również jest to, iż soki nie spowodują natychmiastowego ozdrowienia, a nasze dolegliwości nagle nie znikną. Z to pewno naturalne sposoby nie zaszkodzą przy leczeniu i będą wspierały nasz organizm i regularne ich spożywanie pomoże nam zniwelować niedobory.

Poniżej przedstawiamy naturalne produkty, które możemy wykorzystać przy sporządzaniu dla siebie soków i podpowiedź na co nam pomogą.

Nadciśnienie

-Burak

-Jabłko

-Jarmuż

-Truskawki

-Jagody

-Maliny

-Aronia

Anemia

-Marchew

-Dynia

-Kapusta

-Burak

-Rzeżucha

-Pietruszka

-Seler

-Pokrzywa

Zmęczenie

-Zielone jabłko

-Marchew

-Cytryna

-Szpinak

-Burak

Wzrok

-Marchew

-Seler

Stres

-Truskawki

-Gruszka

-Banan

Poprawa pamięci

-Burak

-Winogrona

-Owoc granatu

Odporność

-Pomarańcze

-Imbir

-Jabłko

-Kiwi

-Szpinak

Przeziębienie

-Marchew

-Czosnek

-Ananas

-Imbir

Ból głowy

-Ogórek

-Jarmuż

-Jabłko

-Imbir

Zaparcia

-Jabłko

-Kapusta

-Marchew

-Pietruszka

Edyta Bronakowska

Skip to content