Smacznie i zdrowo – pokaz kulinarny w Pilikach

wrz 4, 2015

Panie z miejscowości Piliki w gminie Bielsk Podlaski spotkały się na kulinarnym pokazie przyrządzania zdrowych potraw, który został zorganizowany w ramach działalności szkoleniowej PODR w Szepietowie. Pokaz odbył się 17 lipca 2015 r. w świetlicy wiejskiej w Pilikach.

Promocja zdrowego stylu życia

Celem spotkania było propagowanie zdrowego stylu życia, poszerzenie wiedzy na temat zasad żywienia rodziny, a główną atrakcją – przygotowanie potraw o obniżonej zawartości cholesterolu i cukru oraz degustacja smakołyków.

W pokazie wzięło udział 11 osób. uczestniczki to zarówno panie początkujące w sztuce kulinarnej jak i doświadczone gospodynie. Wymianie uwag, doświadczeń, i pytań nie było końca.

Wśród gwaru i dobrego humoru panie wraz z prowadzącą spotkanie specjalistką z Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego przygotowały potrawy na gorąco, np.: diabelskie skrzydełka, kotlety z selera i płatków owsianych, zapiekankę z kurczaka z warzywami, ryż z pieczarkami jako dodatek do mięs, a na przystawkę sałatkę kalafiorową z groszkiem. Na deser przygotowały lekki biszkopt z jabłkami i śmietaną o niskiej zawartości cukru.

Omówiony został również przepis przygotowania naturalnej wegety z warzyw korzeniowych i zielonych części ogólnie dostępnych i popularnych warzyw.

Mieszkanki Pilik, mają doskonale wyposażoną kuchnię w świetlicy wiejskiej. Zadeklarowały chęć kontynuowania podobnych spotkań.

 

Piliki 1

Piliki 2

                                                                                             Barbara Porowska

 

 

 

Skip to content