Smacznie i przy okazji zdrowo – pokaz kulinarny w Dubnie

lip 11, 2022

Już kolejny raz w powiecie bielskim odbył się pokaz pt. „Zdrowy styl życia”. 6 lipca 2022 roku w miejscowości Dubno w gminie Boćki w Świetlicy Wiejskiej spotkali się mieszkańcy Dubna i okolicznych wsi. Pokaz został zorganizowany w ramach działalności statutowej PODR w Szepietowie.

Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez świadome i właściwe przygotowywanie posiłków w gospodarstwie domowym. W pokazie wzięło udział 14 osób.

Po krótkim wykładzie i omówieniu zagadnień związanych z tematem pokazu (m.in. wartości odżywcze podstawowych produktów żywieniowych, kaloryczności wybranych produktów, produkty o obniżonej zawartości cholesterolu, zasady przygotowywania i obróbki produktów, zasady układania jadłospisów z uwzględnieniem sezonowości), przygotowano potrawy zaplanowane do degustacji.

Na pokazie zaprezentowano niezastąpione kotlety ze startego korzenia selera z płatkami owsianymi, zapiekankę z fileta drobiowego, warzyw i jogurtu oraz ryż z pieczarkami jako dodatek do mięsa i kotletów. Nie zabrakło oczywiście sałatki z kalafiora z koperkiem i sosem jogurtowo czosnkowym. Na deser było ciasto – lekki biszkopt z chudą śmietaną i jabłkami, z małą zawartością cukru. Omówiony został również przepis przygotowania naturalnej wegety z warzyw korzeniowych i ziół, bez konserwantów i wysokiej zawartości soli.

Broszury PODR „Zdrowy styl życia”, „ Zdrowy styl życia – porady i przepisy kulinarne” i „Zioła w ogrodzie” cieszyły się dużym powodzeniem.

Porowska Barbara

Skip to content