Pokaz przygotowywania dietetycznych potraw

cze 24, 2014

Przy stole Lubin1 

Kotlet z selera królem kulinarnego pokazu

 

Na pokazie przygotowywania dietetycznych potraw spotkały się mieszkanki Łubina Kościelnego (gm. Bielsk Podlaski, powiat bielski). Pokaz odbył się w świetlicy wiejskiej 17 czerwca 2014 r.

Celem spotkania było propagowanie zdrowego stylu życia, poszerzenie wiedzy na temat zasad żywienia rodziny, a główną atrakcją – przygotowanie potraw o obniżonej zawartości cholesterolu i cukru.

W pokazie wzięło udział 13 osób – uczestniczki to zarówno panie początkujące w sztuce kulinarnej jak i doświadczone gospodynie. Wymianie uwag i pytań nie było końca. Wśród gwaru i dobrego humoru, panie wraz z prowadzącą spotkanie specjalistką z Ośrodka Doradztwa Rolniczego przygotowały potrawy na gorąco: diabelskie skrzydełka, kotlety selerowe, zapiekanka z kurczaka z warzywami, na przystawkę sałatka makaronowa z tuńczykiem i aromatyczna rolada z kurczaka na zimno. Degustację zwieńczył lekki biszkopt z jabłkami i śmietaną o niskiej zawartości cukru. Zdecydowanym faworytem został niepozorny kotlet ze startego korzenia selera i płatków owsianych.

Mieszkanki Łubina Kościelnego zaprosiły na spotkanie Panią Wójt Gminy Bielsk Podlaski, która w trakcie pokazu, wspólnie z uczestniczkami przygotowywała i degustowała przyrządzone smakołyki.

 

Degustacja Lubin1

Potrawy Lubin1

 

Porowska Barbara

 

  

Skip to content