Pokaz kulinarny w Zabielu

gru 6, 2019

Zdrowe odżywianie cieszy się niesłabnącą popularnością. Specjaliści Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie w ramach promowania zdrowego stylu życia organizują pokazy kulinarne, na których mieszkańcy obszarów wiejskich mogą osobiście przygotować a później też spróbować ciekawe potrawy.

Rolniczki z Koła gospodyń wiejskich w Zabielu, 14 listopada br. uczestniczyły w pokazie – Zdrowy styl życia – zorganizowanym przez doradcę z Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w  Kolnie. W planie pokazu było przygotowanie kotlecików z płatków owsianych, do których wykonano surówkę z kapusty pekińskiej. Jako przystawkę przygotowano sałatkę owocowo-warzywną. Jako napój ugotowano kompot z owoców zebranych w gospodarstwie. Na deser była domowa szarlotka, którą uczestniczki upiekły dzień wcześniej.

Pokaz rozpoczęto rozdaniem przepisów do przygotowania zaplanowanych potraw. Każdą czynność dokładnie omówiono. Gospodynie rozdzieliły między siebie czynności do wykonania. Część kobiet została w kuchni i kroiła składniki do potraw. Druga część pań wzięła się za dekorację stołu. W miłej atmosferze bardzo szybko przygotowano zdrowe potrawy. Zwrócono również uwagę na estetyczne podawanie potraw, na umiejętność dekoracji w myśl zasady, że najpierw jemy oczami.

Przy ładnie zastawionym stole uczestniczki degustowały przygotowane potrawy. Furorę zrobiły kotleciki z płatków owsianych. Smakowały wszystkim bez wyjątku, a kobiety stwierdziły, że świetnie nadają się  na bezmięsne drugie danie.

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni. Wyrazili chęć zorganizowania w najbliższym czasie następnego pokazu żywieniowego. Na zakończenie rozdano wszystkim uczestnikom pokazu różne broszurki PODR w Szepietowie. Najbardziej podobała się broszurka „Zdrowy styl życia – porady i przepisy kulinarne”.

Mariola Piwowarska

Skip to content