Pokaz kulinarny – to już tradycja

lip 17, 2023

Pokazy kulinarne pt. „Zdrowy styl życia” organizowane w ramach działalności statutowej PODR w Szepietowie to już tradycja. 13 lipca 2023 roku w gminie Boćki w Świetlicy Wiejskiej odbyło się spotkanie mieszkańców Nurca.

 

Spotkanie zostało zrealizowane w ramach współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Boćkach. Jak co roku celem spotkania było propagowanie zdrowego żywienia poprzez świadome i właściwe przygotowywanie posiłków w gospodarstwie domowym. W pokazie wzięło udział 14 osób. Wraz z prowadzącą spotkanie specjalistką z Ośrodka Doradztwa Rolniczego – Barbarą Porowską, uczestniczki przygotowały potrawy o obniżonej zawartości cholesterolu i cukru.

Bezsprzecznym faworytem pokazu były kotlet ze startego korzenia selera z płatkami owsianymi oraz zapiekanka na drobiowym filecie z porem i marchewką. Przygotowany został również ryż z pieczarkami jako dodatek do mięsa i kotletów oraz orzeźwiająca sałatka z kalafiora z koperkiem i sosem jogurtowo czosnkowym. Pokaz osłodzony został lekkim biszkoptem z chudą śmietaną i jabłkami. Do doprawienia potraw użyto naturalną wegetę z warzyw korzeniowych i ziół, bez konserwantów i wysokiej zawartości soli, gospodynie z zainteresowaniem analizowały jej smak i zapach.

 

 

Porowska Barbara

PZDR Bielsk Podlaski

Skip to content