Pokaz kulinarny – smacznie, zdrowo i wesoło

sie 22, 2016

Już kolejny raz w powiecie bielskim odbył się pokaz pt. „Zdrowy styl życia”. 6 lipca 2016 roku w miejscowości Pulsze w gminie Wyszki w Świetlicy Wiejskiej spotkało się 11 mieszkanek Pulsz i okolicznych wsi. Pokaz został zorganizowany w ramach działalności upowszechnieniowej PODR w Szepietowie.

Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez świadome i właściwe przygotowywanie posiłków w gospodarstwie domowym. Uczestniczki poszerzyły swoją wiedzę na temat zasad żywienia rodziny, podstawowych zasad komponowania codziennej diety z uwzględnieniem sezonowości oraz zasad obróbki i łączenia składników potraw. W ramach pokazu odbyły się praktyczne zajęcia przygotowywania potraw o obniżonej zawartości cholesterolu i cukru oraz wspólna degustacja.

Podczas przygotowywania dań, panie wymieniały się doświadczeniami, poradami i własnymi kulinarnymi sekretami. Z wprawą i z dobrym humorem uczestniczki wraz z prowadzącą spotkanie specjalistką z Ośrodka Doradztwa Rolniczego przygotowały potrawy na gorąco: diabelskie skrzydełka, kotlety z selera i płatków owsianych, zapiekankę z kurczaka z warzywami, ryż z pieczarkami jako dodatek do mięs, a na przystawkę sałatkę kalafiorową z groszkiem. Na deser przygotowany został lekki biszkopt z jabłkami i śmietaną o niskiej zawartości cukru. Omówiony został również przepis przygotowania naturalnej wegety z warzyw korzeniowych i zielonych części ogólnie dostępnych popularnych warzyw.

IMG 1349

IMG 1342

IMG 1344

IMG 1346

IMG 1348

IMG 1351

Porowska Barbara

Skip to content