Jedzmy zdrowo

lis 28, 2018

Już kolejny raz w powiecie bielskim odbył się pokaz pt. „Zdrowy styl życia”. 25 października 2018 roku w miejscowości Strabla w gminie Wyszki w Szkole Podstawowej w Strabli spotkało się 13 mieszkańców Strabli i okolicznych wsi. Pokaz został zorganizowany w ramach działalności upowszechnieniowej PODR w Szepietowie.

Celem spotkania było zwrócenie uwagi na prowadzenie zdrowego stylu życia poprzez świadome i właściwe przygotowywanie posiłków w gospodarstwie domowym. Uczestniczki poszerzyły swoją wiedzę na temat zasad żywienia rodziny, podstawowych zasad komponowania codziennej diety z uwzględnieniem sezonowości oraz zasad obróbki i łączenia składników potraw. W ramach pokazu odbyły się praktyczne zajęcia przygotowywania potraw o obniżonej zawartości cholesterolu i cukru oraz wspólna degustacja.

Podczas przygotowywania dań, panie wymieniały się doświadczeniami, poradami i własnymi kulinarnymi sekretami. Przygotowano potrawy na gorąco: kotlety z selera i płatków owsianych, zapiekankę z kurczaka z warzywami, ryż z pieczarkami jako dodatek do mięs, na przystawkę sałatkę kalafiorową z groszkiem, a na deser ciasteczka z kleiku ryżowego. Omówiony został również przepis przygotowania naturalnej wegety.

Porowska Barbara

 

 

 

Skip to content