Stroiki okolicznościowe na Święto Zmarłych

lis 3, 2016

W ramach realizowanych przez PZDR w Bielsku Podlaskim porad doradczych i szkoleniowych, pod koniec października został przeprowadzony pokaz pt. „Sezonowe dekoracje domu i zagrody” w Gminnym Centrum Biblioteczno-Kulturalnym w Wyszkach w powiecie bielskim.

IMG 1456

Celem pokazu było zainspirowanie kobiet do kreatywnego tworzenia stroików okolicznościowych oraz innych elementów dekoracyjnych podnoszących estetykę otoczenia.

Uczestniczące w pokazie mieszkanki wsi nie pierwszy raz brały udział w spotkaniu organizowanym przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Wspólnie z prowadzącą przygotowały niepowtarzalne, naturalne stroiki na groby z okazji Święta Zmarłych. Bazą stroików była gąbka florystyczna, która doskonale utrzymuje świeżość żywych kompozycji. Stroiki wykonywane były z żywych gałązek krzewów i drzew iglastych, głównie jałowców, świerka, jodły. Wykorzystane zostały również pędy bluszczu, mahonii, leszczyny, perukowca, kłosy zbóż i traw, a także szyszki, miechunka, miesiącznica, rajskie jabłuszka oraz sztuczne kwiaty.

W rezultacie powstały oryginalne i efektowne stroiki, które uczestniczki przeznaczyły na groby najbliższych.

IMG 1434

IMG 1447

IMG 1448

IMG 1449

IMG 1451

IMG 1458

IMG 1460

Barbara Porowska

Skip to content