Kompozycje na Wszystkich Świętych

lis 30, 2022

W ramach realizacji zadań z działalności oświatowo-szkoleniowej  specjalistki Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie  przygotowują i realizują pokazy o różnorodnej tematyce, które mają na celu rozwinięcie umiejętności oraz zainspirowanie do wykorzystania nowych, kreatywnych sposobów zastosowania posiadanych zasobów w gospodarstwie oraz pozyskanych ze środowiska naturalnego.

Pod koniec października w Białaszewie na terenie powiatu grajewskiego odbył się pokaz nt. „Tradycyjne zawody i rękodzieło”, podczas którego zaprezentowano jak łatwo i efektownie można przygotować stroiki okolicznościowe na zbliżający się czas Święta Zmarłych.  Uczestniczki wspólnie z prowadzącą, w donicach wypełnionych gąbką florystyczną układały według własnego  uznania gałązki świerku, sosny, jałowca, tui oraz sztuczne kwiaty i ozdobne dodatki. W efekcie powstały piękne i niepowtarzalne stroiki, wykonane bez dużych nakładów finansowych.

Zrobione własnoręcznie dekoracje dostarczają podwójnej satysfakcji – podczas ich przygotowania i kiedy zdobią groby naszych bliskich a także staną się inspiracją do rozwijania zdobytych umiejętności.

                                                                       Anna Sztachelska, PZDR Grajewo

 

Skip to content