Kolorowe kwiaty w środku zimy

lut 13, 2014

Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego prowadzi oprócz działalności doradczej także działalność kształceniową.

W ramach realizacji zadań został zorganizowany i przeprowadzony pokaz pt.: „Sezonowe dekoracje domu i zagrody” we wsi Czartoria, gmina Miastkowo w powiecie łomżyńskim. Miało to miejsce w dniu 4 lutego we wtorek o godzinie 11.00 w gospodarstwie agroturystycznym Bożeny i Tadeusza Dąbkowskich.

Mimo nienajlepszej pogody zgromadziło się dosyć dużo zainteresowanych − 15 osób. Udział w pokazie wzięli mieszkańcy Czartorii i innych okolicznych wsi, zainteresowani tematyką dekorowania domu i zagrody. Spotkaniu towarzyszyła też wystawa prac wykonanych przez p. Bożenę Dąbkowską, właścicielkę kwatery agroturystycznej. Można było podziwiać piękne maki stojące w wazonie jak także inne ozdoby przygotowane techniką decoupage.

W trakcie pokazu panie nauczyły się techniki wykonywania kwiatów z bibuły: stokrotek, mleczy polnych i maków. Dużo czasu poświęcono także na wykonanie dużych, kolorowych róż z krepiny. Jedna z uczestniczek − Grażyna Kulesik, wyrabiająca już takie ozdoby, nie szczędziła cennych uwag i wskazówek, które przydały się przy wykonywaniu kwiatów. Pięknie i pieczołowicie zrobione bukiety ozdobią zagrody uczestniczek pokazu i staną się na pewno inspiracją do rozwijania zdobytych umiejętności.

 

Elżbieta Grunwald

Skip to content