Inspiracje na bożonarodzeniowe ozdoby

gru 3, 2021

W ramach realizacji zadań z działalności oświatowo-szkoleniowej  specjalistki Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie  przygotowują i realizują pokazy o różnorodnej tematyce, które mają na celu rozwinięcie umiejętności oraz zainspirowanie do wykorzystania nowych, kreatywnych sposobów zastosowania posiadanych zasobów w gospodarstwie .

Na terenie powiatu grajewskiego w dniach 17 i 18 listopada 2021 roku odbyły się pokazy nt. „Tradycyjne zawody i rękodzieło”, podczas których zaprezentowano jak łatwo i efektownie można przygotowywać ozdoby na zbliżający się czas Bożego Narodzenia, które niesie ze sobą radość, nadzieję i niezwykłą atmosferę. Dekoracje podkreślają właśnie te cechy i nie może ich zabraknąć w każdym domu, a zrobione własnoręcznie dostarczają podwójnej satysfakcji – podczas przygotowania i kiedy zdobią nasze wnętrza.

Mieszkanki wsi Białaszewo i Kosówka, podczas trwania pokazu poznały tajniki projektowania i wykonywanie na balonie ażurowych bombek oraz ozdób z kolorowych drucików, które później samodzielnie dekorowały wg uznania. Wszystkie rolniczki aktywnie uczestniczyły w tworzeniu własnych ozdób i z zapałem twierdziły, że to nie pierwsze i ostatnie, które wykonają tą techniką. Panie nie pierwszy raz brały udział w spotkaniach organizowanym przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego. Pięknie i pieczołowicie zrobione bombki, gwiazdki, dzwoneczki i wianuszki, ozdobią domy uczestniczek pokazu i staną się na pewno inspiracją do rozwijania zdobytych umiejętności.

Anna Sztachelska

 

Skip to content